Mercedes Fabrikasında 1000 Kişiye İş Olanağı Sağlanacak

 DÜNYACA ünlü otomobil devi Mercedes-Benz’in Rusya’daki ilk fabrikasını ESTA Construction inşa edecek. 250 milyon Euro’nun üzerinde bir yatırımla Mercedes fabrikası Türklere emanet hayata geçirilecek tesis, Mercedes-Benz’in Rusya’da yapacağı en büyük yatırım olma özelliği taşıyor. 20 Haziran’da temeli atılacak fabrika 18 ayda teslim edilecek. 1000 Kişiye iş olanağı sağlanacak fabrikada Türk İşçilere de iş olanağı sağlanması bekleniyor.

2 KİŞİLİK BEDAVA SİNEMA BİLETİ

HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLA


Fabrika Moskova’nın 40 kilometre kuzeyinde, 370 bin metrekare arsada hayata geçecek. 9 inşaat şirketinin katıldığı ihaleyi alarak sürece başladıklarını söyleyen ESTA Construction Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirbilek, “Mercedes-Benz gibi sektörün lideri bir şirketin bizleri tercih etmesi gurur verici. Mühendislerimiz Mercedes-Benz ile bir yıla yakın dünya standartlarının çok üzerinde bir kalitede hazırlık çalışması yaptılar” dedi.

1000 KİŞİLİK İSTİHDAM
Mercedes-Benz Yönetim Kurulu Üyesi Markus Schäfer, “Dünya çapındaki üretim ağımızı, Esipovo Endüstri Parkı’nda kuracağımız tesisle genişletiyoruz. Rusya
Mercedes-Benz ve büyüyen pazarlar için stratejik öneme sahip.

Mercedes fabrikası Türklere emanet

Bu tesisle sadece Rusya’daki müşterilerimize daha fazla yakınlaşmakla kalmayıp aynı zamanda Mercedes-Benz otomobillerinin uluslararası rekabetteki gücünü de arttıracağız” dedi. Yeni yatırımın bölge için de değerli olduğunun altını çizen ve konu hakkında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e bilgi verdiğini belirten Moskova Bölge Valisi Andrey Vorobyov, “Bu tesisle 1000’den fazla iş fırsatı doğacak. Geleceğin çalışanlarının, robotik teknolojiye tamamen aşina olması gerekeceğinden profesyonel bir koleji de, ihtiyaçları karşılamak adına bu projeye adapte ediyoruz” dedi.
Kaynak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.