Önlisans Mezunlarına Polis Olma Şansı

 Ülkemizde polis olmak isteyen lisans bölümleri üniversite mezunları Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM aracılığı ile polis olabilmektedir. Geçtiğimiz 20. dönemde POMEM 10 bin kişilik polis alımına bilindiği üzere ciddi derecede az başvuru geldi. Bunun üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gerekli talimatları verdiğini duyurmuştu.

2 KİŞİLİK BEDAVA SİNEMA BİLETİ

HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLA


Lisans mezunlarını başvuru yapabildiği POMEM polis alımına müracaat eden kişi sayısının azalması ile şartların esnetileceği hakkında duyuru yapılmıştı. Peki şartlar esnetilecek ve önlisans mezunları POMEM ile polis olabilecek mi? Detaylar nedir.

ŞARTLAR ESNETİLECEK DENİLMİŞTİ

 POMEM polis alımına az başvurularının gelmesi ile şartların esnetileceğine dair açıklama gelmişti. Yine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya önlisans
mezunları POMEM ile polis olmak istiyor sorusunun üzerine önümüzde ki dönemlerde gerekli düzenlemeler yapılabilir niteliğinde bir açıklama yapmıştı.
Lisans mezunlarının POMEM polis alımın az başvuru yapması ile yakın zamanda yeni yapılacak düzenlemeler ile önlisans mezunu adaylara POMEM kapısı açılabilir.

POMEM KAPISI AÇILIYOR MU

Önlisans mezunlarının şu an için POMEM'e kesin müracaat edip edemeyeceğine yönelik bir çalışma yok. Ancak POMEM polis alımının yaklaşması ile POMEM şartlarının esnetilmesi için bir çalışmanın kesin olarak yapılması bekleniyor. Buna göre POMEM polis alımlarına yeni yapılacak çalışmalar ile önlisans mezunu adaylarına başvuru yapabilme imkanı tanınabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.