Özel Hastane Hemşire Maaşları

 Türkiye’de sağlık sektörünün en önemli kuruluşlarından biri olan Acıbadem Hastanesi, hem yurt içinde hem de yurt dışında tıp alanında Türkiye’yi en iyi temsil eden özel sağlık kuruluşlarından biri olarak bilinmektedir. Dolayısıyla Acıbadem Hastanesi’nde görev yapan doktor, hemşire, diyetisyen, teknisyen, laboratuvar görevlisi, analist gibi tüm sağlık çalışanlarının da belirli özelliklere ve alanlarında en iyileri arasında oldukları bilinmektedir.

Tüm bunlar ile birlikte Acıbadem grubuna ait olan Acıbadem Hastaneleri Türkiye’nin çeşitli büyük şehirlerinde bulunmaktadır. Doğal olarak Acıbadem Hastanesi’nde çok sayıda hemşire çalışmaktadır. Yeni mezun hemşirelerin de hem güzel bir yerde tecrübe
kazanmak hem de disiplinli çalışma anlayışını pekiştirmek için Acıbadem Hastanesi’ni tercih ettikleri de genel olarak hemşireler arasında konuşulan konulardan birisi olarak da bilinmektedir.

Öncelikli olarak Acıbadem Hastanesi’nin tüm sağlık personellerine farklı çalışma imkanları ve şartları sunduğu görülmektedir. Sağlık personeli kapsamında hemşirelere de çalıştıkları il, hastane ya da şubeye göre farklı teklifler sunulabilmektedir. Ayrıca Acıbadem Hastanesi hemşire alımı 2017 gibi konularda sık sık gündemde olduğu için yeni mezun maaşlar tarafından verilen maaş sık sık gündeme getirilerek merak ediliyor.

Acıbadem Sağlık Grubu kapsamında istihdam edilen hemşirelerin maaşları çeşitli kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Bu kriterler arasında; görev yapılan hastane, çalışılan süre, nöbete kalıp kalmama durumu gibi çok faktör vardır. Ancak yeni başlayan tecrübesiz hemşire maaşlarının 2.000 TL ile 2.500 TL arasında olduğu tahmin edilmektedir. Bunun yanı sıra nöbete kalma gibi ek mesai durumlarında maaşta artış görülmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.