PTT Personel Alımına İlişkin Açıklama Yapıldı

 PTT AŞ Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın istihdam seferberliği çağrısı üzerine başlattıkları çalışma kapsamında yıl içinde istihdam edecekleri 5 bin kişiden 2 bin 500'ünün sınavlarının tamamlandığını söyledi.

2 KİŞİLİK BEDAVA SİNEMA BİLETİ

HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLA


PTT Genel Müdür Yardımcısı olmanın yanında Denetleme Kurulu Başkanı da olan Gürbüz Akbulut 1840 yılında kurulan PTT Genel Müdürlüğünün 177 yıllık kadim bir çınar olduğunu ifade etti. Gürbüz Akbulut açıklamalarında personel alımlarına ver personel alım sonuçlarına da değindi. Konu ile ilgili olarak PTT Genel Müdür Yardımcısı Gürbüz Akbulut'un açıklamaları şöyle oldu;

"5 BİN PERSONEL İSTİHDAM EDECEĞİZ"

 "Sayın Cumhurbaşkanımızın, şubat ayı başlarında 2017 yılını istihdam seferberliği yılı olarak addetmesinden sonra biz de çalışmalarımızı
hızlandırdık. PTT Genel Müdürlüğü olarak yılın ilk yarısında 2 bin 500, diğer ikinci yarısında da 2 bin 500 olmak üzere toplamda 5 bin personeli istihdam edeceğiz."

Gürbüz Akbulut açıklamalarında istihdam edileceklerin, 72 bölümden mezun olanlar arasından KPSS puanına göre belirlendiğini anlatarak, bu kişilerin dağıtıcı ve gişe personeli olarak hizmet vereceğini dile getirdi. Gürbüz Akbulut personellerin 4 bin 500 şubenin tamamında görevlendirileceğini ifade ederek istihdam açığı bulunan bütün şubelere personel gönderileceğini aktardı.

Gürbüz Akbulut PTT 2500 personel alımına ilişkin ülke genelinde 11 Mayıs 2017 tarihinde mülakatların tamamlandığını ifade ederek şu açıklamalarda bulundu;

BAYRAMDAN SONRA İLAN EDİLECEK

"2 bin 500 kişi, Ramazan Bayramı'nın ardından istihdam açığı bulunan illerimizdeki şubelerde işbaşı yapacak. Bu kişileri bayramdan sonra ilan edip, göreve başlatacağız. Yılın ikinci yarısında da diğer ilanımıza çıkacağız. Yıl sonuna kadar da toplamda 5 bin kişiyi istihdam etmiş olacağız."

HEDEF 100 BİN ÇALIŞAN

"Bizim 2023 yılındaki hedefimiz, 15 bin şube ve 100 bin çalışan. Bu hedefi gerçekleştirmemiz için bütün altyapı çalışmalarını tamamlıyoruz. TÜBİTAK ile 'entegre yönetim sistemi' adı altında çalışma tamamladık. İnşallah önümüzdeki ay bunu yürürlüğe sokacağız. Merkez ve taşra teşkilatımızda bu çalışmanın neticelerini görmeye başlayacağız."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.