Ramazan Ayında İş Görüşmesi Yapacakların Dikkatine

 Ramazan ayının başlamasıyla birlikte iş görüşmeleriyle ilgili uzmanlardan dikkat çeken uyarılar gelmeye başladı. Ramazan ayında iş görüşmesi yapacak hem iş veren hemde iş arayan vatandaşların oldukça dikkatli olmaları gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, görüşmelerin sabah saatlerine alınmasının her iki taraf açısından daha sağlıklı olacağını, diğer türlü dikkat sıkıntılarının meydana gelebileceğini söylüyor.

EV ALMAK İSTEYENE KAÇMAZ FIRSAT

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Vatan gazetesinde yer alan habere göre  Hugent Genel Müdürü Özel Veryeri , "Görüşmenizi mutlaka, zihnin açık ve algı düzeyinin yüksek olduğu sabah saatlerine organize etmeye çalışın. Ramazan’da 16-17 saate varan uzun süreli oruç söz konusu.Doğal olarak bedensel ve zihinsel aktiviteler bu durumdan etkileniyor, gün içinde dikkat ve odaklanma düşebiliyor.

Görüşmenizi mutlaka, zihnin açık ve algı düzeyinin yüksek olduğu sabah saatlerine organize etmeye çalışın. Görüşmenizi öğleden sonra veya akşamüzeri yapmaktan kaçının. Öğleden sonrası öneriliyorsa da bunu sabaha yönlendirmeye
çabalayın.Özellikle firmalardaki üst düzey pozisyonlara yönelik görüşmeler ortalama 1 veya 1,5 saat sürüyor. Bu nedenle hem konsantrasyon hem de susuzlukla baş etme açısından sabah saatleri görüşmeler için daha uygun. Gün içerisinde ortalama üç aday ile görüşme yapan bir iş danışmanının Ramazan ayı süresince özellikle sabah saatlerinde yapılan görüşmelerden daha fazla verim aldığı gözlemlenmiştir" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.