Suudi Arabistan İşçi Personel Alımları

 Suudi Arabistan uzun yıllardır yurt dışında çalışmak isteyenlerin hayallerini süsleyen ülke konumundadır. Suudi Arabistan iş ilanları internet üzerinden en fazla aranan ve çalışılmak istenen ülkelerin başında gelmektedir. Suudi Arabistan’da özellikle Türk işçilerin çalıştığı sektöre bakıldığında inşaat şirketleri ilk sırada yer almaktadır.

Suudi Arabistan iş ilanlarına bakıldığında genellikle Türk işçi alımı inşaat sektöründe yapılmaktadır. İnşaat sektörü denildiğinde sadece bina, köprü gibi yapıların akla gelmesi son derece yanlıştır. Suudi Arabistan özellikle petrol zengini bir ülke petrol boru hattı montajları için demir ve kaynak ustaları da ihale alan firmaların yayınladığı ilanlar arasındadır.

Suudi Arabistan’da iş yapan firmalar vasıflı ve vasıfsız işçi alımı yapmakta genellikle yayınlanan ilanlarda eğitim durumu ilkokul mezunu olma şartı
bulunmaktadır. İnşaat sektöründe sadece düz işçi değil mühendis mimar gibi lisans mezunu personel alımı yapan firmalar da bulunmaktadır.

Suudi Arabistan’a Türk İşçi Götüren Türk Firmalarına bakıldığında Deloitte,  ETS Tur, Dizayn Grup, Bytur, MAPA, MNG Holding, Doğuş İnşaat, YKM Yapı Koordinasyon, Yüksel İnşaat ve Tekfen İnşaat gibi büyük firmaların insan kaynakları tarafından yayınlanan ilanları takip ederek iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Geçmişte yurt dışında çalışmış ve pasaport sahibi olan ve yurt dışında çalışmasına engeli olmayan adaylar iş başvurularında öncelikli olmaktadırlar. Çünkü yurt dışına işçi olarak giden birisi en az 6 ay yurt dışında kalmak zorundadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.