Umman İş Olanakları İş İlanları

 Petrol ekonomilerinden biri olan Umman, sağlam gelir kaynağına sahip olduğu için alt yapı yatırımlarına da önem veren ülkelerden birisi olarak bilinmektedir. 2000 yılından beri Türk inşaat firmalarının aktif olarak Umman’da büyük bütçeli işlere imza attıkları bilinmektedir. Uzun zamandır bölgede Türk iş adamlarının iş yapmasından dolayı Umman’da Türk iş adamları için güvenin oldukça fazla olduğu görülmektedir.
2 KİŞİLİK BEDAVA SİNEMA BİLETİ
HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLA
Bu durum da Türk iş adamlarını özellikle müteahhitleri Umman’da daha çok yatırım yapmaya yönlendirmektedir. Böylelikle bazı inşaat firmalarının Umman’a geçici ve dönemsel işçi götürdükleri bilinmektedir. Yurt dışında özellikle inşaat işlerinde çalışan işçilerin yurt içine göre çok daha fazla kazanç elde ettikleri bilinmektedir. Dolayısıyla Umman gibi Orta Doğu ülkelerinde çalışmak isteyen işçilerin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz.

Ayrıca Umman Ticaret ve Sanayi Bakanı olan Ali Bin’in yakın zamanda Türk iş adamlarıyla bir araya gelip Türk firmalarını kendi ülkelerinde daha çok görmek
istediklerini belirtmesi de o bölgede yatırım yapmayı düşünenleri daha da cesaretlendirip motive etmiş oldu. Şu sıralar ülkede yatırım için öne çıkan sektörler arasında inşaat, turizm ve enerji yer almaktadır.

Özellikle çok sayıda alt yapı projesine ihtiyaç duyan Umman hükumeti, bu ihaleleri şeffaf bir süreç içinde sürdürmektedir. Turizm sektörüne de son dönemde büyük önem veren Umman, iki ülke arasında eğer ziyaret otuz günden kısa sürecek ise hava alanından kalınacak gün sayısına göre ücret ödenmek koşuluyla alınabilmektedir.

Umman ülkesinde işçi olarak çalışmak isteyen ya da Umman’a işçi götüren Türk firmaları buradan Ad Soyad, Bulunduğunuz Bölge, E-Mail Adresi gibi detaylarınızı yazarak Umman’da çalışma isteğinizi belirtebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.