YEMEN Yurtdışı İş İlanları Nasıl Çalışılır

 Orta Doğu ülkelerinden biri olan Yemen, 2015 yılında Suudi Arabistan tarafından yapılan askeri müdahale sonucunda büyük yıkımlara uğramıştır. En az gelişmiş ülkeler grubunda yer almakta olan Yemen’in yeni dönemde başta alt yapı ve üst yapı olmak üzere; yapıların onarımı, eğitim, sağlık, ihracat gibi alanlarda yatırımlara ihtiyacı vardır. Önümüzdeki yıllarda Yemen’de en büyük yatırım iş imkanı arasında inşaat sektörü görünmektedir.

2 KİŞİLİK BEDAVA SİNEMA BİLETİ

HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLA


Türk inşaat firmalarının ise bölgede iş yapmak istedikleri de gözlerden kaçmamaktadır. Orta Doğu’da büyük Türk inşaat firmalarının ciddi yatırımlar yaptığı bilinmektedir. Genellikle kamu binaları, yol, tünel ve köprü gibi alt yapı – üst yapı çalışmaları üzerine yoğunlaşıldığı bilinmektedir.

Ayrıca Dünya Bankası tarafından Yemen’e yaklaşık 1 milyar dolarlık destek projesinin gündemde olması da yatırımcıların dikkatinden kaçmayan bir diğer
detaydır. Yakın geçmişte yani 2014 yılında kısa adıyla DTÖ olarak bilinen Dünya Ticaret Örgütü’ne katılması yabancı yatırımcıları ülkeye çekmek için çok önemli bir hamle oldu.

Tüm bunlar ile birlikte Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın 2015 yılında hazırlamış olduğu verilere de bakılacak olunur ise Türkiye’nin Yemen’de ve aynı zamanda Yemen’in Türkiye’de doğrudan bir yatırımı bulunmamaktadır.

Sizler de Yemen’de iş yapan Türk firmalarında çalışmak istiyorsanız aynı şekilde Yemen’de iş yapan Türk firmaları da iş yapacak işçilere ulaşmak için Ad Soyad, Yaşadığınız Yer, E-Mail Adresi gibi detaylarınızı belirtip iş yapanlara ve iş verenlere iş talebinizi iletme imkanına sahip olabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.