YÖK Memur Alımı Başvuru Yap

 Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Geçtiğimiz ay 15 Mayıs 2017 tarihinde alım duyurusu yapmıştı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bünyesinde bulunan memur ihtiyacı için Uzman Yardımcılığı kadrosunda giriş sınavı yapacak. Sınav sonucuna göre Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 4 kişilik boş kadro ile Avukat alacak.

2 KİŞİLİK BEDAVA SİNEMA BİLETİ

HEMEN BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLA


Adayların başvuru yapabilmeleri için aranan şartların tamamını taşımak zorundadırlar. Adaylardan Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı aranacaktır. Giriş sınavı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından yapılacak olup, Sözlü biçimde gerçekleştirilecektir. Başvuru yapan ve başvurusu kabul edilen adayların listesi sınav tarihinden en az 10 gün içerisinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı resmi internet sitesinde duyurulacaktır. Listede adı yer alan adaylara, sınavın yapılacağı tarih, adres ve saati belirtilecektir.

 SINAV İÇİN ADAYLARDAN HANGİ ŞARTLAR ARANACAK?
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı alım yapacak olduğu uzman yardımcılığı kadrosu için adaylardan sınava katılabilmeleri için bazı nitelikler taşımaktadır. Adaylar bu şartlara uygun olmaları dahilinde başvuru yapabileceklerdir. Buna göre adaylardan, ÖSYM
tarafından 2015 veya 2016 yılllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP79 puan türünden en az 80 ve üzeri puan almış olmak, Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölüm veya bu bölüme denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki bölümlerden birini bitirmiş olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık durumu ve rahatsızlığı olmaması, Giriş sınavının yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Başvuruda bulunacak olan adaylar. başvurularına başlayabilirler. Başvurular 15 Haziran 2017 tarihi ile başladı! Adaylar başvurularını en geç 30 Haziran 2017 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular başkanlığın sitesinden elektronik ortamda doldurulacak olan başvuru formu ile ve vesikalık fotoğraf yapıştırmak surati ile istenilen belgeler ile birlikle Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (Personel Dairesi Başkanlığı) Üniversiteler Mahallesi 1600.Cadde No: 1 06539 Bilkent/ANKARA adresine şahsen, elden, posta (iadeli taahhütlü) veya kargo yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir. Ayrıca ilanın tam metnine ulaşmak isteyen ve daha detaylı bilgi almak isteyen adaylar Buraya Tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.