Yurtdışı İçin Personel Arayan Türk Şirketleri

 Ülkemiz’de faaliyetlerine devam eden firmalar uluslararası alanda iş yaparak hem firmalarının hedeflerini yakalamaya hemde binlerce kişinin yurt dışında çalışması vesile oluyorlar. Yurtdışına yatırım yapan Türk iş adamlarının sayısı her yıl bir önceki yıla göre artıyor. Durum böyle olunca işçi alımının sayısı da orantılı olarak büyüyor.  Yurtdışı iş ilanlarına başvuru yaparak iş bulup çalışmak ve para kazanmak elbete bir çok insan için maddi getirisinden dolayı cazip geliyor.

Maddi kazancın fazla olmasından dolayı evli veya bekar hiç fark etmiyor binlerce insan yurt dışında çalışmak için başvuru yapıyor. Başvuru yapanlar arasından firmanın ihtiyacı olan pozisyonlara uygun olan adaylar seçilerek çalışmak için yurt dışına götürülüyor. Son 10 yıla kadar yurt dışında çalışma şartları çok iyi değildi ancak firmaların bu işe önem vermesiyle birlikte insanların yaşan ve çalışma şartları ciddi anlamda iyileştirildi.

Yurt dışına işçi alan firmalar genellikle inşaat sektöründe faaliyetlerine devam eden Türk şirketleridir. İnşaat şirketleri genellikle Mermer ve fayans ustası, Elektrik ve Su Tesisatçısı, İnşaat işçisi, Şoför, Mühendis, Mimar, Saha Formeni ve İş makinesi operatörü
gibi personellere ihtiyaç duymaktadır. Yurtdışı işçi alımı ilanlarına başvuru yapmak isteyen adayların pasaport almalarında her hangi bir engel olmaması gerekiyor.

Yurt dışında iş arayanların iş arayanların dikkat etmesi gereken önemli konulardan biri hiç bir firma yurt dışına işçi olarak götürmek istediği insanlardan her hangi bir ücret talep etmez aksine götüreceği işçiler ile bir yıllık sözleşme yapmaktadır 6 aylık dönemde 15 günlük yıllık izin hakkı vermektedir. Dolayısı ile sizi yurtdışına götüreceğini söyleyen ve para talep eden insanlara itibar etmeyin.

Yurt Dışına En Fazla İşçi Götüren Firmalara bakıldığında Aytaç İnşaat, Tülip İnşaat, Dedeman holding, Cevahir holding, Rixos, Grup Vanucci, Yüksel İnşaat, IC Holding ve 77 İnşaat işçi götüren firmalardan bazılarıdır.  Bu ilanları takip ederek firmalara yurtdışında çalışmak istediğinizi yazabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.