EGM 2200 Komiser Yardımcısı Alımı

 Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından kamuoyuna uzun süredir beklenen ilan yayımlandı. Sonunda Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) ilanı yayımlandı. İlgili ilanın Haziran ayı içerisinde yayımlanması bekleniyordu ancak bir aylık bir gecikme ile ilan Temmuz ayında yayımlandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan ilanda kadın 200 ve erkek 2 bin olmak üzere Polis Amirleri Eğitim Merkezine toplam 2 bin 200 kişilik komiser yardımcısı alınacağı belirtildi. Peki kimler müracaat
edebilir, aranacak şartlar nedir.

ARANACAK ŞARTLAR

 Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Lisans Mezunu olmak
KPSS 70 ve üzeri almak (2016 yılında aranmıştı) şehit ve vazife malulü çocukları için KPSS 63 ve üzeri almak
30 yaşından gün almamış olmak
Erkekler için en az 167 cm ve kadınlar için en az 162 cm boya sahip olmak
Sicili temiz olmak
Vücudunda kusuru olmamak
Sağlık sorunu olmamak

Yukarıda belirtilmiş olan şartlar genel olarak EGM Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitim Merkezi (PAEM) alımı ilanında aranmakta olan şartlardır. 2017 - 2018 yılı için toplam 2 bin 200 kişilik komiser yardımcısı alınacaktır. Henüz kamuoyuna aranacak olan şartların ne olduğuna dair resmi bir açıklama yapılmadı ancak bundan önce ki yıllarda aranmakta olan şartlara bakıldığında bu senede yukarıda belirtilmiş olan şartların aranabileceği beklenmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.