En Çok Para Kazandıran 9 İş

 Dünya genelinde bazı meslekler var ki çok para kazandırmasının yanında bazılarının öyle üniversite mezunu olma şartı bile yok. Ülkemizde de çoğunlukla yurtdışında önce denenip uygulamaya geçen çok meslek var. İşte aşağıdaki 9 ayrı meslek gurubu dünyada en faza para kazandıran işler arasına girmiştir.

1-Sualtı Kaynakçısı:30 günde günde 12 saat çalışarak deniz diplerinde petrol ve gaz şirketlerinin boru hatlarında çalışarak günlük kazancınız 900 ila 1200 dolar arası değişebilir.

2-Anestesizt: Hastaları bayıltan anestesi uzmanlarının kazancı Doktorların alışık olduğumuz yüksek kazançlarına neredeyse eş değer. Anestesi uzmanları ortalama 101.80 dolar kazanmakta.

3-TicariPilot: Pa Scale in araştırması Pilotların ne kadar ciddi rakamlar kazandığını doğrular nitelikte; haftalık 40 saat, aylık 100 saat yıllık bin saat çalışma
seçenekleri ile ticari uçuşlarda saatte 120 dolar kazanan pilotların çoğu asker kökenli olmakla birlikte emekli olsalar bile ticari pilotluğa devam edebilmekteler.

4-Dövme Sanatçısı:Son zamanların moda akımı olan dövme yapmak da çok kazandıran işlerden.Saatte ortalama 130 dolar kazanmak ve bunun için herhangi bir diplomaya sahip olmamak da cabası.

5-Freelance Fotoğrafçı:Bu meslek deneyim ile kazanç doğru orantılı. Deneyimli fotoğraf sanatçılarının saatlik kazancı 100 doları bulmakta.

6-İç Mimar:Araştırmalar iç mimarların da saatte 100 dolar kazandıran meslekler listesine girdiğini belirmekte.

7-El Modelliği:Ellerinizin güzelliğine mi güveniyorsunuz?O zaman reklam ve tanıtım çekimlerinde ellerinizin sihrini kullanarak saatte 100 dolar kazanabilirsiniz.

8-Yaşam Koçu:Modern çağlarda yaşam koçu en çok ilgi duyulan meslek haline geldi diyebiliriz.Hayatlarını düzene sokmak isteyenler terapistler yerine yaşam koçlarını tercih etmeye başladı. Yaşam koçluğu Saatte 100 -150 dolar kazandıran trend meslekler arasında

9-Masaj Terapisti: Son zamanlarda Hayatlarında bir saatliğine de olsa rahatlamak stresten uzaklaşmak isteyenler soluğu masaj terapistlerinde alıyor.Güzel bir kazanç için hafta da 45 saat çalışmak yeterli.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.