Facebook 3000 Kişi Alacak

 Dünyanın en çok hit almakta olan ikinci sitesi olan Facebook bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde kullanıcı sayısının 2 milyardan fazla olduğunu duyurdu. Dünyada giderek popülerleşmekte ancak Türkiye'de değer kaybını bir türlü engelleyemeyen Facebook tekrar büyüyebilmek için önemli çalışmalar yapmaya başladı.

 Facaebook ekibinde şu an binlerce personel bulunmaktadır. Mevcut kadronun güçlendirilmesi adına Facebook yeni personel alımları gerçekleştirmeye devam ediyor. Facebook tarafından yapılan açıklama ile 2018 yılında kadronun güçlendirme adına
3 bin kişilik personel alınacağı belirtildi.

 Alım Yapacak Firma: Facebook Alım Tarihi: 2018 Yılı Sonuna Kadar Alınacak Personel Sayısı: 3 Bin Alım Yapılacak Pozisyonlar: Çok Sayıda

 Facebook'un şu an için hangi pozisyonlar için personel alımı yapacağı bilinmiyor ancak ilgili görevlilerin canlı yayın, paylaşımlar, durum ve video gibi içerikleri denetleyeceği biliniyor. Bilindiği üzere Facebook'un kullanıcı sayısının artması için yakın zamanda videolardan para kazanma özelliğinin gelmesi bekleniyor. Kullanıcı artışı olacağı düşünülen Facebook cinsel istismarların azalması, terör propagandalarının çoğalmaması ve halkı örgütlemek isteyen sayfaların yayından kaldırılması için personel alımları gerçekleştirmektedir.

 Facebook Türkiye adli mahkemeleri ile de orantılı ve bilgili bir şekilde çalışma yürüttüğü için Twitter gibi kapanma sorunları ile karşı karşıya kalmamaktadır. Yeni doğacak sorunların önüne geçebilmek ve kullanıcıların güvenliğini sağlamak adına Facebook 2018 yılına kadar 3 bin personel alımı yapacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.