MEB Temizlik Personelleri Alacak

 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ülkemizin eğitim ile ilgili tüm işlemlerini yöneten kurumdur. Bakanlık personel alımı denilince akla öğretmen atamaları gelse de kurumda sadece öğretmenler çalışmamaktadır. Evrak işlerinin yürütülebilmesi için memurlar ve temizlik işleri için temizlik işçileri de Milli Eğitim Bakanlığında çalışmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı insan kaynakları müdürlüğü tarafından yayınlanan ilana gelecek olursak. Ankara ili Milli Eğitim müdürlüğü tarafından gönderilen yazıda 4857 sayılı iş kanununun 30 maddesine göre müdürlükte çalışmak üzere 2 temizlik işçisi alımı yapılacağı
belirtildi. Yayınlanan bu ilan devlet personel başkanlığının sitesinde ve il milli eğitim müdürlüğünün sitesinde de yayınlanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı işçi alımı şartları ve başvuru şekli
%2 oranında eski hükümlü işçi çalışması zorunluluğundan işçi alımı eski hükümlü kadrosuna yapılacaktır.
Alınacak işçi sayısı 2'dir.
İşçi alımı Türkiye İş Kurumu olan İŞKUR üzerinden yapılacaktır.
Başvurular 19-28 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.
Başvuruyu ister İŞKUR müdürlüklerinden ister www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden yapabilirsiniz.
Alınacak işçiler Ankara il milli eğitim müdürlüğünde temizlik işçisi olarak çalışacaklardır.
MEB işçi alımı sürekli yayınlanan bir ilan değildir. Bakanlık ara ara işçi alımı ilanı yayınlamaktadır. Bundan dolayı şartları tutan adayların başvuru yapmaları kendi şansları için iyi olacaktır. Eski hükümlü olan ve bakanlıkta işçi olarak çalışmak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir ilandır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.