OGM Orman Muhafaza Memurları Alınacak

 Orman Genel Müdürlüğü 2016 KPSS puanı ile memur alımı yapacağını duyurdu. Bu memur alımının Orman Muhafaza Memurluğu kadrosuna yapılacağı belirtildi. İlan ve başvuru ile ilgili detayları size madde madde açıklayacağız.

Başvuru Genel Şartları

657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak,
Atamaya hak kazanan adaylar tam teşekküllü hastaneden yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibaresi bulunan sağlık raporu almalı,
Arşiv araştırmasından olumlu sonuç
almak,
2016 KPSS sınavı P93 puan türünden 50 puan ve üzeri almış olmak,
Önlisans programlarının ormancılık, orman işletmeciliği, orman ürünleri, odun dışı orman ürünleri, fidan yetiştiriciliği, budama ve aşılama, avcılık ve yaban hayatı bölümlerinden mezun olmak,
Alım yapılacak iller ve kontenjanları Balıkesir (20), Bolu (25), Kastamonu (25), Zonguldak (25)
Başvuru yapacak olan adaylar 10-21 Ağustos 2017 tarihleri arasında Orman Genel Müdürlüğünün internet sitesinde açılmış olan özel iş başvurusu bölümünden online olarak dolduracakları başvuru formu ile yapılacaktır. Şahsen ya da posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. OGM online iş başvurusu adresi http://basvur.ogm.gov.tr/hizmetenvanteri/ .Başvuru için adaylara 4 tercih hakkı verilecektir ve adaylar 4 ilden istedikleri sırada tercih yapacaklardır.

Başvuru yapılan illerde KPSS puanına göre sıralama yapılacak ve bu sıralamaya göre belirlenen kontenjanın 4 katı kadar aday uygulamalı sınav için çağrılacaktır. Uygulamalı sınava gelirken adayların yanlarında başvuru formu ve nüfus cüzdanı bulunmalıdır. Uygulamalı sınavda adaylara orman yangınları ve ormanların korunması, fidan üretimi, dikimi, bakımı silvikültür teknikleri, orman ürünlerinin üretimi, ölçülmesi, mesleğe fiziki dayanıklılık ve yeterlilik konularından olacaklardır.

İlan metninin tamamına BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.