Orman ve Su İşleri Bakanlığı Yeni Personel Alımları

 Orman ve Su İşleri Bakanlığı 13 Temmuz 2017 tarihli yapılmış olan duyuruya göre, bünyesindeki personel eksikliğini tamamlamak amaçlı alım yapacağını belirtti. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Taşra ve Merkez teşkilatındaki eksikliği tamamlamak sureti ile 7 adet Avukat alımı gerçekleştirecek. Adayların belirlenebilmesi için Yarışma Sınavı yapılacak olup, adayların bu sınava katılabilmeleri için aşağıdaki belirtilen nitelikleri taşımaları gerekmektedir.

ADAYLARDAN ARANAN NİTELİKLER:

 Orman ve Su İşleri Bakanlığı alım yapacak olduğu kadro içi adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları, ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans düzeyinde KPSSP3 puan
türünden en az 70 ve üzeri puan almış olmak,En az dört yıllık eğitim veren hukuk fakülteleri veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak veya askerlik ile ilgisi bulunmamak ve Avukatlık Ruhsatnamesine sahip olmak şartları aranmaktadır.
SINAVA BAŞVURU:

Adaylar başvurularına 04 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak olup en geç 14 Ağustos 2017 tarihine kadar başvurularını tamamlamış olmaları şarttır. Adaylar son başvuru günü saat 18:00 a kadar başvuru yapmalıdır.Orman ve Su İşleri Bakanlığının www.ormansu.gov.tr sitesi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. Adayların başvuru formunun çıktısını imzalayarak, posta yoluyla veya elden bu duyurunun “İletişim Bilgileri”nde belirtilen adrese teslim etmeleri veya Bakanlık Genel Evrakına ulaştırmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmeden dolayı 14/08/2017 tarihi saat 18:00’e kadar ulaşmayan başvurular işleme konulmayacaktır. İlanın tam metnini incelemek isteyen adaylar buradaki bağlantımızı kullanarak ilanın tam metnini inceleyebilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.