Polis Özel Harekat Maaşları

 Son yıllarda yaşanan terör olayları nedeni ile birçok yeni kadro açılmakta ve polis özel harekat bünyesine yeni alımlar olmaktadır. Yaşanan onca olaylar sonrasında bu alımlara talebin fazla olmaması gerekirken, milliyetçi duygularımız nedeni ile açılan kadrodan kat ve kat fazla başvuru yapılmaktadır.

Belirli şartları yerine getiren herkes başvuru yaparak ve yetkinlik sınavlarından da geçerek polis özel harekâta katılabiliyor. Belirtilen şartların başında 28 yaşından gün almamak, lise ve üniversite mezunu olmak gerekiyor. Ayrıca KPSS şartı olmaksızın yeterlilik ve
mülakat sınavlarından geçerek polis özel harekat kadrosunda yer alabilmektedirler.

Polis Özel Harekat Maaş Ortalamaları Nedir?

Yeni başlayanlar için polis özel hareket maaşları 2017 için 4 600 +- TL ortalamasında olup, rütbeli ve tecrübe sahibi olmuş polis özel harekâtlar daha yüksek maaşlar almaktadırlar. Bu tutarlara ekstra olarak ilave ek tazminat ve fazla çalışma ücreti de dâhildir. Günümüzde yaşanan onca olay sonrasında milliyetçi damarları kabaran gençler kendilerini polis ve asker gibi özel görevlerde görmek istemektedir. Bu kapsamda özel harekatta olmak isteyenler, şartları yerine getirmek şartı ile ilgili görevlerde yer alarak hizmete başlamaktadır.

Polis Özel Harekat Olmak İçin Gereken Şartlar Nelerdir?

Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına tayin olan, özel harekât polis memurları kadroda yer almak ve başvuru yapmak için belirli şartları yerine getirmek zorundadırlar. Özel göreve getirilen Polis özel harekat memurlarının 28 yaşından gün almamış olması, lise ve üniversite mezunu olması gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren ve mülakatlardan başarılı bir şekilde ayrılanlar Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarında görev almaya başlamaktadır. Alacakları ücretlerde ise ilk giriş olarak 4.600 TL olan maaşlar rütbe ve tecrübe arttıkça maaş oranları da artış göstermektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.