Sağlık Personeli Arayan Hastaneler

 Hastanelerde İş imkanı sadece üniversite mezunları ya da doktor hemşire alımı değildir. Bu sağlık sektörü öyle bir sektördür ki ilkokul mezunları profesörler bir arada çalışmaktadırlar. Çünkü bu kuruluşlar sağlık hizmetleri verirken kurumun iç işlemleri için de personele ihtiyacı vardır. Aşçı, temizlik görevlisi, hasta bakıcılar gibi ek personeller görev almaktadırlar.

Devlet hastanelerinin oldukça yoğun olması ve bazı test ve tekniklerin devlet hastanelerinde uygulanamamasından dolayı özel hastaneler ve üniversite hastaneleri daha çok tercih edilmektedir. Gerçi özel hastaneler de ücretlerinden dolayı pek tercih edilmediğinden üniversite hastaneleri en çok tercih edilen sağlık kuruluşu olmuştur.

Temmuz ayı itibariyle üniversitelerin bazıları bünyelerindeki hastanelerinde çalışmak üzere hemşire alımı yapacağını duyurdu. Sizlere bu üniversiteleri birazdan belirteceğiz. Bu üniversiteler hemşire dışında sağlık personeli de alımı yapmaktadırlar. Hemşire
alımı yapan üniversiteler eğitim durumu olarak en az sağlık meslek lisesi mezunu olma olarak belirlemişlerdir. Yayınlanan özel şartlarda önlisans veya lisans mezunu hemşire arayan üniversiteler de bulunmaktadır.

Mustafa Kemal Üniversitesi (66 Hemşire) (www.mke.edu.tr) (Son Başvuru: 1 Ağustos 2017)
Afyon Kocatepe Üniversitesi (24 Hemşire, 3 Diğer Sağlık Personeli) (www.aku.edu.tr) (Son Başvuru: 1 Ağustos 2017)
İnönü Üniversitesi (26 Hemşire, 1 Eczacı) (www.inonu.edu.tr) (Son Başvuru: 1 Ağustos 2017)
Mersin Üniversitesi (53 Hemşire, 20 Diğer sağlık personeli) (www.mersin.edu.tr) (Son Başvuru: 1 Ağustos 2017)
Yukarıdaki üniversitelere başvuru yapacak olan kişiler başvurularını şahsen yapmalıdırlar. Bunun dışında 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmaları gerekmektedir. Erkek adayların askerlik ile ilişiği olmamalı ve işi yapmasına engel bir sağlık problemi olmamalıdır.

Başvuru sırasında adaylar yanlarında 2016 KPSS sonuç belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf, diploma, özgeçmiş ve üniversitelerin internet sitelerinden temin edeceğiniz başvuru formu ile şahsen yapmalısınız. Başvuru sırasında istenecek belgeler üniversiteye göre değişebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.