SGK 400 Memur Alımında Son Günler

 Sosyal Güvenlik Kurumu memur personel alımı gerçekleştiriyor. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde bulunan memur personel eksikliği için toplamda 400 kişilik boş kadro ile bünyesine memur alımı gerçekleştiriyor .Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmen Yardımcısı alacak. Buna göre adaylar aranan şartları taşımaları durumunda adaylara Giriş Sınavı sistemi uygulanacaktır. Adayların sınava katılabilmeleri için ise, Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmaları şarttır.

Denetmen Yardımcısı adayları Kamu Personeli Seçme Sınavı puan durumuna göre Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılacak Giriş sınavı katılacaklardır. Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adaylara sözlü biçimde sınav uygulanacaktır.

Başvuru onaylanan ve sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi 11 Ağustos 2017 tarihine kurumun resmi internet sitesinde
duyurulacaktır. Adı geçen adaylar ise 18 Eylül 2017 tarihi ile 29 Eylül 2017 tarihleri arasında Ankara'da sınava katılacaklardır.

Sosyal Güvenlik Kurumu 400 memur alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki A bendinde bulunan şartları taşımaları, Giriş sınavının yapılacağı yılında ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP13, KPSSP42 ve KPSSP23 puan türlerinden en az 70 ve üzeri puan almış olmak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir durum söz konusu olmamak, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan Giriş Sınavına iki defadan fazla giripte başarısız olmamış olmak şartları aranmaktadır.

Başvurular 17 Temmuz 2017 tarihinde başlamış olup en geç 31 Temmuz 2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Başvurular, https://uyg.sgk.gov.tr/kdsinavbasvuru/AnaSayfa.do adresinden elektronik ortamda yapılacaktır. Adaylar, T.C. kimlik numarası ile başvuru ekranına giriş yapacak olup Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu’ nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra “tamam” ve “onayla” butonuna basarak başvurusunu tamamlayacaktır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.