TKDK 200 Memur Alımı Yapacak

 Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 26 Temmuz 2017 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesine farklı pozisyonlarda toplamda 200 kişilik boş kadro ile alım yapıyor. Geçen günlerde kendi resmi sitesinde alım yapacağına ilişkin bir açıklama yapan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Devlet personel başkanlığı sitesinde resmi olarak alım ilanını yayımladı. Başvuru şartları belli olan ilana başvuru yapacak adaylar bütün nitelikleri taşımak zorundadır.

 Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu personel alım ilanına toplamda 200 kişilik boş kadro ile, 8 kişilik kadro ile Denetçi, 184 kişilik kadro ile Uzman pozisyonuna, kamudan alımlara ilişkin 40 kişi, açıktan alımlara ilişkin 144 kişi, Mütercim
Pozisyonu için 1 kişi, Destek personeli için Açıktan alımlara ilişkin pozisyonlar için 7 kişi olmak üzere toplamda 200 kişi alınacaktır.

 Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ilanına başvuru yapacak adaylar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, herhangi bir ceza hükümlülüğü bulunmamak, yapılacak olan güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak, görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir durumu olmamak, şartları aranmaktadır. Ayrıca her kadro için özel şart aranmakta olup,  2016 yılında Kamu personeli Seçme Sınavından lisans düzeyinde KPSSP3 puan türünden ve Önlisans düzeyinde KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak ve bunun dışında yabancı dil sınavından puan almış olmak şartları aranmaktadır.

 Adaylar daha detaylı bilgiye ilanın tam metninden ulaşabilirler.

BAŞVURULAR: İlana göre başvurular 05 Ağustos 2017 tarihinde başlayacak olup en geç 09 Ağustos 2017 tarihinde sona erecektir. Adaylar son başvuru günü saat 17:00 a kadar başvurularını, http://www.tkdk.gov.tr üzerinden elektronik ortamda yapmaları gerekmektedir.Buna göre başvuru lar bittiğinde 11 Ağustos 2017 tarihinde sınav ücretlerinin yatırılması için bir duyur yapılacaktır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.