Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alımları Devam Ediyor

 Adalet Bakanlığı tarafından istihdam edilen zabıt katipleri alımları ara ara yayınlanmaktadır. 17 Ağustos 2017 tarihinde de yeni bir zabıt katibi alımı ilanı yayınlanmıştır. Adalet Bakanlığı sadece zabıt katibi değil bunun yanında mübaşir ve teknisyen alımı da gerçekleştirecektir. İlan detaylarını incelemek gerekirse 2016 KPSS sınavı girmiş olmak gerekmektedir. Diğer şartları da inceleyelim.

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alımı özel şartları
Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)
En az lise mezunu olan ve daktilo ya da bilgisayar dersini
başarı ile tamamladığını belgeleyen ve MEB onaylı bilgisayar ya da daktilo kullanım belgesi sahibi olmak,
Kurum tarafından belirlenen komisyon tarafından adaylara verilecek metni 3 dakika içinde en az 90 kelime olacak şekilde eksiksiz olarak yazmak. Bunu yazamayanlar sözlü mülakata çağrılmayacaktır.
Mübaşir kadrosuna başvuru yapacaklar en az lise mezunu olmalıdır.
Teknisyen kadrosuna başvuru yapacaklar en az meslek lisesi mezunu olmalıdır.
Başvuru yapacak olan adaylar başvurularını Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonlarına ya da belgeleri buraya gönderme yetkisi bulunan mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına yapmaları gerekmektedir. Başvurular 5 Eylül 2017 tarihinde sona erecektir.

Başvuru sırasında istenecek belgeler neler?
Başvuru formu,
Diploma,
2016 KPSS sonuç belgesi,
Evli olanların eşlerinin iş durumları ile ilgili beyan,
Güvenlik ve arşiv araştırması formu,
Bilgisayar ya da daktilo kullanım belgesi.

Adalet Bakanlığı iş başvurusu formu için TIKLAYINIZ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.