Bu Ay Memur Alacak Kamu Kurumları

 2017 memur alımlarına ilişkin yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Devlet Personel Daire Başkanlığı tarafından bazı kurum ve kuruluşlara alımların yapılacağı duyurulmuştu. Vatandaşlar devlet kapısında iş umudu beklerken yeni açıklamalarda sözleşmeli ve memur alımı yapan kurumlarda belli oldu. Çeşitli üniversiteler ve devlet daireleri 2017 ve 2018 yılı başında çeşitli kademelere eleman alımı yapacağını açıkladılar. Peki Ağustos ayında memur alımı yapacak kurumlar hangileri?

TCDD MEMUR ALIMI
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklama ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları TCDD 700 memur alımı yapılacağı belirtildi. Peki TCDD'nin 700 memur alımı ne zaman yapılacak. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından TCDD'nin 700 memur alımı yapacağı öğrenildi. Ancak şu anda TCDD'nin 700 memur alımının ne zaman gerçekleştireceği şu an için bilinmiyor.

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ PERSONEL ALIMI
Üniversitemiz, Hastane Başmüdürlüğünde istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere;  “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin
Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar”da yer alan ek 2’nci maddesinin (b) fıkrasına göre 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır.

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MEMUR ALIMI
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklama ile Karayolları Genel Müdürlüğünün kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 640 memur alımı daha yapacağı belirtildi.  Ancak şu anda alımların ne zaman yapılacağı bilinmiyor. Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde bulunan PTT'nin 15 Ağustos da alımlara başlaması bekleniyor Bu alımlardan sonra TCDD'nin 700 memur alımı yapması ve KGM'nin de 640 memur alımı yapması bekleniyor. Alımların yakın zamanda bekleneceği tahmin edilmektedir.

PTT MEMUR ALIMI
Memur olmak için hemen hemen her gün internetten açıklama ve alım haberlerini bekleyen vatandaşlara müjdeli haber PTT'den geldi. Bakan Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklama ile PTT'nin 2 bin 500 memur alımı sürecinin devam ettiği ve 2 bin 500 yeni memur alımı ilanının da 15 Ağustos 2017 tarihi itibari ile yayımlanacağını belirtti.

SAVUNMA SANAYİ MÜSTEŞARLIĞI MEMUR ALIMI
3238 sayılı Kanunun 8inci maddesi ve 2010/285 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı esaslarınca çalıştırılmak üzere sözlü sınav (mülakat) yöntemiyle; 55 (ellibeş) Proje Mühendisi, 7 (yedi) Proje Asistanı ve 5 (beş) Yönetici Asistanı olmak üzere toplam 67 (Altmışyedi) adet kontenjan için aşağıda belirtilen öğrenim bölümlerinden ve öğrenim bölümleri karşısında belirtilen kontenjan adedi kadar kadro karşılıksız sözleşmeli personel alınacaktır.

REKABET KURUMU PERSONEL ALIMI
Rekabet Kurumu’nda çalıştırılmak üzere, Rekabet Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde; 1) (18 kişilik) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için; en az dört yıllık öğrenim veren yükseköğretim kurumlarının İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden, 2) (6 kişilik) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosu için; Hukuk Fakültelerinden, 3) (4 kişilik) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için; Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden, ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından, mezun olanların katılabileceği giriş sınavı sonucunda, Rekabet Uzman Yardımcıları alınacaktır.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MEMUR ALIMI
Orman Genel Müdürlüğü bünyesindeki memur personel eksikliği için toplamda 95 kişilik boş kadro ile Orman Muhafaza memuru alımı gerçekleştiriyor. Adaylar başvuru yapabilmeleri için 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış ve en az 50 puan almış olmak zorundadır. Başvuruda buluancak adaylar, 10 Ağustos 2017 tarihi ile 21 Ağustos 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Haberimizden merak ettiğiniz Ağustos ayı memur alımı yapacak olan kurum ve isimlerini bulabilir alım sayısını öğrenebilirsiniz. Türkiye genelinde bakanlıklar devlet daireleri ve bazı kamu kuruluşlarına memur alımı devam ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.