Evde Tütün Sarma İşi 1500 TL Kazanmak

 Evde ek iş olarak yapılan birçok seçenek var. Örneğin düğün davetiyelerinin yapıştırma işleminin evde yapılması bu ek işlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Son zamanlarda hepimizin dikkatini çeken, kirası pahalı olmayan yerlerde geçmişte örneğini gördüğümüz “Bir milyoncu” gibi “Tütün Evi”, “Tütün market” gibi değişik isimlerde iş yerleri açılmaktadır. Bunun nedeni ise Tekel maddelerinden olan sigaranın bir paketinin pahalı olması. Bir ailede günde 1 paket sigara içen 2 birey olsa ayda 60 paket sigara eder. En düşük fiyatlı sigara 9 TL iken, en pahalısı marka ismine göre değişen 10-15 TL’ye kadar çıkmaktadır. En düşük fiyatlı sigara üzerinden hesaplama yaparsak bu aile ayda 540-600 TL civarında bir parayı sigaraya vermektedir. Bu da ailenin bütçesini sarsmaktadır.

Gün geçtikçe artan “Tütün Evleri’nin nedeni ise sigara paketinin pahalı olması ve vatandaşın kendi sigarasını kendisinin evde sarması bir kutuda 200 adet sigaranın bulunduğu sarılmış olan kutuyu satın alarak sigara içimini ucuza getirmek için bu dükkanlara
yönelmesidir. İçinde 200 adet sigaranın bulunduğu 10 paket sigaraya tekabül eden Karton sigara paketleri 30-35-40 TL civarında satılmakta olup bu tür hazır sarılmış karton sigaralara gün geçtikçe rağbet artmaktadır.

Parlament, Winston, Marlboro gibi sevilen ve tercih edilen sigara tütünleri ile hatta çikolata kokulu tütünle sarılı bu Karton sigaralar sipariş üzerine yapılmaktadır. Siparişi alan Tütün Evi sahibi veya yöneticisi kendisinin zamanı olmadığından tütün sarma işini yapacak kişiler aramaktadır.

Tütüncülerin evde ek iş olarak tütün sarma işini talep edenlere verdiğini bilen vatandaşlardan bazıları Tütün Evine müracaat ederek, kendisinin tütün sarmak istediğini söylüyor. Tütün Evi sahibi ve işleticisi önce denemek için bir Karton sigara sarmasını söylüyor. Sardığı bir Karton sigaranın sarımı beğenilirse bu kişiye müşterilerden gelen talep üzerine sipariş veriliyor. Bir Karton sigara sarımı evde yapan kişiye 5 TL ücret veriliyor. Günde 10 Karton sigara sarımı gerçekleştirse ayda bin 500 TL kazanç elde eder. Asgari ücretin bin 500 TL civarında olduğunu düşünürsek, evde oturarak, sohbet ederek, televizyon izleyerek sardığımız her Karton sigara için 5 TL kazanç elde ediyoruz.


7 yorum:

 1. merhaba. bir işte çalışıyorum fakat evde çok fazla boş zamanım var. hızlı ve pratik biriyim verilen işi en kısa sürede yapabilirim. antalyada yaşıyorum saygılar 05077477831

  YanıtlaSil
 2. Esimin annesiyle bu isi yaptim.ve tekrar yapmak istiorum.mugla

  YanıtlaSil
 3. Antalyada ikamet etmekteyim.bu isi yapmak istiyorum.kasimdurmus42@mynet.com

  YanıtlaSil
 4. Antalyada ikamet etmekteyim.bu isi yapmak istiyorum.kasimdurmus42@mynet.com

  YanıtlaSil
 5. Arif Yılmaz Kocaeli Gölcük efsane_4071@hotmail.com seri ve pratik yaparım

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.