Mobil Uygulamalardan Para Kazandıran 3 Yöntem

 Teknolojinin alıp başını gitmesi ile akıllı cihazlardan özellikle telefonlardan uygulama kullanmak çok revaçta. Sizde bir mobil uygulama yazarak reklamlardan gelir elde edebilirsiniz.

1 – Uygulama İçi Reklam Gösterimi

Reklam şirketlerinin (Google Admob, Adcash, Adnimo…) sağladığı SDK (Yazılım kütüphaneleri)’ları kullanarak mobil uygulamanıza reklam alabilirsiniz. Bu reklamlar boyutlarına ve reklamda gösterilen metaryallere (yazı, görsel, video, animasyonlu görsel) göre farklı kazançlar sağlamaktadır. Aynı zamanda gösterim başına ve tıklama başına da kazanç oranları değişmektedir.
Şunu peşinen söyleyebiliriz ki tıklama her zaman gösterimden daha fazla kazandırmaktadır.

Kazanç sağlayan bir diğer reklam türü de reklam veren ile sizin aranızdaki özel anlaşmadan sağlanan sizin kontrolünüzde ki reklam
türüdür.
Yüksek hitli bir uygulamanız olduğunu düşünelim. Bir firma uygulamanızı keşfetti ve sizinle iletişime geçti. Aranızdaki anlaşma dahilinde uygulamanıza reklam alıp kazanç sağlayabilirsiniz. Tabi ki bunun için reklam veren firma tarafından detaylı istatistik sunmanız beklenecektir. Gün bazlı görüntülenme ve tıklanma sayısı gibi.

2 – Uygulama İçi Ürün Satımı
Mesela bir uygulamanız var bu bir oyun yada normal bir uygulama olabilir. Uygulamanız içinde reklamları kaldıracak bir özellik satışa sunabilirsiniz. Yada oyun için konuşmak gerekirse; oyun içi parası (coin, altın, elmas…) satışı yapabilirsiniz.
3 – Uygulama Satışı
Uygulamanız gerçekten iyi bir indirme ve etkin kullanma sayısına ulaştığı zaman bazı yatırımcılar tarafından sizden uygulamanın aynısının yapılması yada direkt uygulamanızın satışı konusunda teklifler alabilirsiniz. Bunun yanından kişiler kendi projelerini de size yazdırmak isteyebilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.