PTT 1671 Memur Alımı Başladı

 Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş. gişe ve büro görevlisi alımı duyurusunu yayınladı. Daha önce Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından duyurulan personel alımı Bakan’ın vermiş olduğu tarihte yayınlandı. 15 Ağustos 2017 tarihi itibariyle başlayan PTT büro ve gişe görevlisi alımları 21 Ağustos 2017 tarihine kadar devam edecektir.

Sizlere internet sitemizde Bakan müjdeyi verdi haberi ile sizlerle paylaştığımız PTT personel alımı duyurusu detayları bugün itibariyle belli oldu. 2017/2 PTT personel alımında yayınlanmış olan başvuru şartlarının aynısı 2017/3 PTT personel alımı başvuru şartlarında da yayınlandı. Buna göre gişe ve büro görevlisi pozisyonuna başvuru yapacak olan adaylar aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

İş başvurusu yapacak olan kişiler üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren fakültelerinden mezun olmaları gerekmektedir. Bunun için 80 bölüm
belirlenmiştir.
İşte çalışmasına engel bir akıl ve vücut sağlığı sorunu olmamalıdır,
2016 KPSS P3 puan türünden 70 puan ve üzeri almış olmalıdır,
Yapılacak sözlü sınavda başarılı olmalıdır,
Üniversite öğrenci olmamalı son mezuniyet tarihi 21 Ağustos 2017 tarihinden önce olmalıdır,
15 Ağustos 2017 tarihinden sonra doğmuş olmalıdır (35 yaşından küçük olmalı),
Kamu haklarından yasaklı olmamalı,
Adaylar başvurularını 15-21 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapmalıdırlar,
Başvurular PTT internet sitesi üzerinden yapılacaktır,
PTT, adaylara 25 tercih hakkı vermiştir,
Ptt başvuruları www.ptt.gov.tr ya da http://ik.ptt.gov.tr adreslerinden yapacaklardır.
PTT Gişe ve Büro Görevlisi olarak ataması yapılan kişilerin hazırlamaları gereken evraklar nüfus cüzdanı fotokopisi, 2016 kamu personeli seçme sınavı sonuç belgesi, diploma ya da geçici mezuniyet belgesi (4 yıllık lisans mezunu diploması olmalıdır.), adli sicil kaydının olmadığının beyanı, erkekler için askerlik ile ilgili olmadığının beyanı, iş isteme beyannamesi, mal bildirimi beyannamesi, ataması yapılacağı pozisyonda çalışmasına engel bir sağlık sorunu olmadığını kanıtlayacak sağlık kurulu raporu, 8 adet vesikalık fotoğraf, arşiv araştırması formu gerekecektir. Bu belgeler sözlü mülakat sonrası atama yapılmaya hak kazanıldığında istenecektir.

Kuruma iş başvurusunda bulunmak için TIKLAYINIZ.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.