300 Bin TL Destekleme Başvurusu, İş Fırsatları

Devletten 300 Bin TL'ye Kadar Geri Ödemesiz Destek! (Başvurular 20 Ekim'de Sona Erecek)

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın KOBİ'lere yönelik destekleri 2017 yılında da sürecek. KOSGEB vasıtasıyla İmalat Sanayi KOBİ'lerine yönelik 1 Milyon TL destek verilecek.

KOBİGEL 'KOBİ Gelişim Destek Programı' 2017 proje teklif çağrısı geçtiğimiz günlerde yayımlanmış ve KOSGEB üzerinden başvurular alınmaya başlanmıştı. Proje kapsamında şartlara uyan işletmelere 300 Bin TL'ye kadar geri
ödemesiz, 700 Bin TL geri ödemeli, toplam 1 Milyon TL'ye kadar destek verilecek. Projenin başvuruları haberin başında da belirttiğimiz üzere 11 Eylül 'de başlamıştı, 20 Ekim'e kadar devam edecek.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Verilecek desteğin üst limitleri 300 bin lira geri ödemesiz, 700 bin lira geri ödemeli olmak üzere toplam 1 milyon lira. KOBİ'lere proje bütçesinin yüzde 30'una kadar erken ödeme yapılabilecek. Üst limitler aşılmamak kaydıyla uygun bulunan gider kalemleri ve tutarlarının KDV hariç kısmı üzerinden yüzde 60 oranında destek verilecek." demişti. İşletmeler , projeye dair tüm detayları www.kosgeb.gov.tr adresinden öğrenebilecekler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.