Gardiyan İKM İnfaz Koruma Memuru Alımı İlanı Hazırlanıyor

 Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü her sene açık pozisyonları için gardiyan infaz koruma memuru (ikm) alımı gerçekleştirmektedir. Alım ilanları CTE tarafından hazırlanmakta ve kamuoyuna Devlet Personel Başkanlığı üzerinden duyurulmaktadır. Adaylar uzun süredir Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün gardiyan alımı, infaz koruma memuru ikm alımı yapmasını bekliyor.

 Adalet Bakanlığından personel alımı ilanı için açıklama beklenirken geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından resmi sosyal medya hesabı üzerinden adliyeler ve cezaevleri için personel alımı yapacakları ve ilanın yakın zamanda
kamuoyu ile paylaşılacağı belirtilmişti. Yani Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak.

 Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün gardiyan, infaz koruma memuru (ikm) alımı yapması beklenmektedir. Peki alımlar ne zaman yapılacak. Buna göre henüz bir tarih verilmedi ancak ilanın hazırlandığı ve yakın zamanda kamuoyuna paylaşılarak başvuruların başlaması beklenmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.