Kamuya 40 Bin Personel Alımı Yapılacak, İş İlanları

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, yaptığı son dakika açıklamasında 10 bin güvenlik görevlisi ve okulların daha temiz olması için 40 bin olmak üzere toplamda 50 bin personel alımı için müjde verdi.

Bakan Sarıeroğlu, yeni eğitim- öğretim yılının hem veli ve öğrencilerin içini rahatlatacak uygulamalar olacağını hem de yeni iş imkanları sağlayacağı müjdesini verdi.

TESK ESYEM Yetkilendirme Törenine katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, burada yağtığı konuşmada birçok
müjde verdi. Bakan Sarıeroğlu'nun, işsizlkeri sevindiren açıklaması şu şekilde:

"İçişleri Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız ve Çalışma Bakanlığımız olarak ortak bir çalışma gerçekleştirdik ve risk sınıflarına göre ayırdığımız okullarımızda, toplum yararına çalışma programı kapsamında şuan itibariyle 10 bin kişi sertifikalı, belgeli güvenlik görevlisi alımı gerçekleştireceğiz. Bu bağlamda ailelerimizin yani velilerimizin içleri daha rahat edecek ve bizde bu durumdan dolayı daha mutlu olacağız. Çocuklarımızın sağlıklı, güvenli ortamlarda eğitim almaları için ortam sağlamayı bizim en önemli görevimiz olarak görüyürum. Çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli ortamlarda eğitim almaları için olanak sağlamak bizim görevimiz. Bu eğitim- öğretim yılında aldığımız bu kararların hem veli ve öğrencilerimiz için önemli olduğunu, hem de yeni iş imkanları sağladığı için çok önemli adımlar olduğunu bildirmek isterim."

TYP Kapsamında 35 Yaş Üstü 40 Bin Kişi Alınacak

Bakan Sarıeroğlu yaptığı açıklamanın devamında Toplum Yararına Program kapsamında personel alımlarının süreceğini söyledi. Bakan Sarıeroğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Okullarımızda hijyene çok önem vereceğiz ve bu konuda iş 40 bin kişiye istihdam hakkı verilecek. Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı, Toplum Yararına Program kapsamında, 40 bin işçi alımı yapılacak. Bu 40 bin kişinin 35 yaş ve üzeri olmasına dikkat edilecek. Rekabet gücü kapsamında yeterlilik uygulaması ile önümüzdeki dönemde işsizlik azaltılacak ve meslek standartları belli olacak. Çocuklarımızın sağlığı ve güvenliği bizim için çok önemli ve bu konuda onları bilgilendirmek adına yeni kitaplarda çocuklarımızı kendilerini koruma ve kollama adına bilgilendirecek çalışmalarımız olacak."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.