2250 Zabıt Katibi Alımı ve Başvuru Detayları, Memur Alımları

 Adalet Bakanlığı 2250 yeni zabıt katibi alımı için kolları sıvadı. Kamuda memur olmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki detaylardan başvuru yapabilirsiniz.

 2017 yılı içerisinde oldukça fazla personel alımı gerçekleştirmiştir. Daha önce de binlerce kişi bakanlıkta iş sahibi olmuştur ve bakanlığın personel alımları hızla devam etmektedir. Adalet Bakanı'nın personel alımlarına ilişkin açıklamalarından sonra herkes atama haberleri beklemeye başlamıştır. Beklenen ilan bugün itibariyle yayınlandı. Adalet Bakanlığı 2250 zabıt katibi ve 250 mübaşir alımı yapacak. Şimdi sizlere zabıt katibi alımı detaylarından bahsedeceğiz.

Memur Alımı
Adalet Bakanlığı Memur Alımı

Zabıt Katipliği yardımcı yargı personeli adı ile geçmektedir. Görevleri adliyede, mahkemelerde, seçim kurullarında veya icra dairelerinde çalışan ve kalem işleri, yazışma, dosyalama gibi görevleri olan kişilerdir. Bundan dolayı daktilo ya da
bilgisayar kullanımlarının iyi olması gerekmektedir. Adaylar kurum tarafından yapılan uygulamalı sınava tabi tutulurlar ve verilen süre içerisinde anlamlı kelime yazımı işlemini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alımı Genel Şartları
TC vatandaşı olmak,
İlan a son başvuru tarihi olan 24 Ekim 2017 tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak yani 1 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olmak,
Erkekler için askerliğini yapmış olmak, ertelemiş olmak ya da yapmış sayılmak gerekmektedir,
Adli sicil kaydı temiz olmak,
Kamu haklarından yoksun olmamak,
Arşiv araştırmasının sonunun olumlu olmak,
2016 KPSS sınavına lisans, önlisans veya ortaöğretim (lise) düzeyinde girmiş olmak).
Zabıt Katibi Alımı Özel Şartları Neler?
Üniversitelerin bilgisayar, adalet programı, yüksek okulların adalet önlisans programı ya da lise ve dengi okulların adalet, ticaret ve bilgisayar bölümlerinden mezun olup başvuru yapan kişilerden daktilo ya da bilgisayar kullanım sertifikası aranmayacaktır,
Lise de bilgisayar dersi olup bu dersi aldığını kanıtlayanlardan da bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.
Adaylara yapılacak uygulamalı sınavda 3 dakika içerisinde yanlışsız 90 kelime yazmak (Bu şartı taşımayan adaylar sözlü sınava çağrılmayacaklardır.)
En az lise ve dengi okul mezunu olmak.
Adalet Bakanlığına iş başvurusu yapmak için adaylar KPSS sınavının lisans mezunları P3, önlisans mezunları P93 ve lise ve dengi okul mezunları ise P94 puan türünden puana sahip olmanız gerekmektedir. Taban puan uygulaması yerine puan üstünlüğü uygulaması yapılmıştır. EN yüksek puandan aşağı doğru adaylar sıralanacaktır. Başvurular 13-24 Ekim 2017 tarihleri arasında olacaktır. Başvuru için adaylar Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Erzurum, İstanbul, Şanlıurfa adalet komisyonlarına başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru sorasında kurumdan alacağınız başvuru formu, öğrenim belgesi, kpss sonuç belgesi, bilgisayar sertifikası gibi belgeleri de kuruma teslim etmelisiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.