AB Bakanlığı Memur Alımı İlanı Yayınladı

 Kamuda memur alımları Avrupa birliği bakanlığı ile devam ediyor. KPSS sınav sonucuna göre yapılacak memur alımlarında aranan şartlara ve kadrolara hemen aşağıda ulaşabilir sizde başvuru yapabilirsiniz.

AB Bakanlığı Memur Alımı İlanı
önerilen ilan:
SOSYAL HİZMETLER 3250 PERSONEL ALIMI YAPIYOR

Avrupa Birliği Bakanlığı, Avrupa ile olan müzakereler için gerekli görülerek kurulan bir bakanlıktır. Özellikle 2004 yılında Avrupa Birliğinde tarihinin en büyük genişlemesi yaşandı. 10 ülke Avrupa Birliğine katıldı. Bu ülkelere 2007 yılında Bulgaristan ve
Romanya ‘da katıldı ve üye ülke sayısı 27’ye yükseldi. Birliğe son olarak 2013 yılında Hırvatistan katıldı ve 28 ülke ile şu anki durumuna ulaşmıştır.

Avrupa Birliği Bakanlığı Sınavı Katılım Koşulları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
Akıl sağlığı yerinde olmak (Görevini yapmasına engel durumu olmayacak.),
Kamu haklarından yoksun olmamak,
Sınava girecek kişiler 35 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. Buna göre 1 Ocak 1982 ve sonrası doğumlu kişiler iş başvurusu yapabilir,
2017 KPSS sınavı girmiş ve özel şartlarda detaylarını vereceğimiz P4, P14, P24 veya P34 puan türlerinden 85 puan ve üzeri puan almış olmak,
YDS sınavından İngilizce, Almanca veya Fransızca dillerinin herhangi birinden B düzeyinde (80 Puan ve üzeri) puan almış olmak,
AB Bakanlığı personel alımı için başvuru yapanlar KPSS sınav puanı üstünlüğüne göre sıralanacaklar ve belirlenen kontenjanın 7 katı kadar aday yazılı sınava çağrılacaktır. Adaylara yazılı sınavdan sonra sözlü mülakat da uygulanacaktır. Her iki sınavda başarılı olanlar Avrupa Birliği Bakanlığında Avrupa Birliği işleri uzman yardımcısı sıfatı ile işe başlayacaklardır.

AB Bakanlığı iş başvurusu için gerekli olan belgeler ve başvuru şekli tarihinden bahsedelim. Kuruma başvurular başladı ve 3 Kasım 2017 tarihinde sona erecektir. Kurum adaylara iki başvuru şekli hakkı tanımıştır. İster şahsen ister iadeli taahhütlü posta yolu ile gerekli belgeler kuruma teslim edilerek iş başvurusu yapılabilecektir. Kurumun adresi “T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı İdari Hizmetler Başkanlığı Mustafa Kemal Mah. 2082. Cd. No:4 06530 100. Yıl-Çankaya/ANKARA”. Postadaki gecikmelerden başvuru yapacak kişi sorumludur.

Başvuru sırasında gerekli olan belgeler
Bakanlığın sitesinden indirip eksiksiz ve fotoğraflı şekilde dolduracağınız iş talep formu,
Nüfus cüzdanı fotokopisi,
Diploma,
KPSS sonuç belgesi,
YDS sonuç belgesi,
3 adet fotoğraf,
Sağlık durumunun iyi olduğunu belirten yazılı beyan,
Adli sicil kaydının temiz olduğuna dair başvuru sahibi yazılı beyanı,
1 sayfayı geçmeyecek şekilde el yazısı ile yazılmış özgeçmiş,
Erkekler için askerlik durum belgesi
Bu başvurular sonucunda sınava girmeye hak kazananlar 17 Kasım 2017 tarihinde bakanlığın internet sitesi olan www.ab.gov.tr adresinde yayınlanacaktır.

Personel Alımı Kadro ve Kontenjan Dağılımı ve Yazılı Sınava Çağrılacak Aday Sayıları
HUKUK Mezunu 4 kişi alınacak 28 kişi mülakata çağrılacak
İKTİSAT Mezunu 2 kişi alınacak 14 kişi mülakata çağrılacak
İŞLETME Mezunu 2 kişi alınacak 14 kişi mülakata çağrılacak
ULUSLARARASI İLİŞKİLER Mezunu 4 kişi alınacak 28 kişi mülakata çağrılacak
Personel alımı için aklınıza takılan soruları personel daire başkanlığında bulunan Cenk Yılmaz ile 0312 218 1522 nolu telefondan iletişime geçerek belirtebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.