Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İş Başvurusu Memur Alımı İlanı

 Kamuda memur alımları 2017 yılının son aylarında da hızını kesmeden devam ediyor. Aile ve Sosyal politikalar bakanlığı yayınladığı yeni ilanlar ile memur alımları yapacak. 13 Farklı ilden yapılacak memur alımı detayları ve başvuru şartlarına hemen aşağıda ulaşabilirsiniz. Aile ve sosyal politikalar bakanlığı memur alımında kendi sözlü sınavını düzenleyecektir.

kamu-is-basvurusu
Bakanlık İş Başvurusu
PTT GİŞE VE BÜRO ELEMANI ALIMLARI YAPIYOR, HEMEN İŞ BAŞVURUSU YAP

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesine 13 kişilik boş kadro ile Ağrı 1, Bartın 1, Bitlis 1 ,Bursa 1, Düzce 1 ,Elazığ 1, Erzurum 1, Karabük
1, Kırıkkale 1, Manisa 1, Niğde 1, Osmaniye 1 ve Zonguldak 1 olmak üzere 13 avukat alımı yapılacak.

SÖZLÜ SINAV İÇİN ARANAN ŞARTLAR:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Avukatlık sınavına başvuru yapacak adaylar, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Başvuru son tarihi itibari ile Avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, Hukuk fakültelerinin veya bunlara denkliği olan ve YÖK onaylı yükseköğretim kurumlarından meuzn olmuk, ÖSYM tarafından 2016 yılında Yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranacaktır.
Adaylar başvuru şartlarını taşımaları durumunda KPSS puan sırasına göre kadro sayısının üç katı kadar Sözlü sınava tabii tutulacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, 15 Kasım 2017 tarihi ile 24 kasım 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı internet adresinde (www.aile.gov.tr) yer alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Avukat Sınavı Başvuru ekranından elektronik ortamda son başvuru gününe kadar yapmaları gereklidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.