Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Memur Alımı İlanı Yayınladı

 2017 yıl sonuna doğru kamu kurumları yeni memur alımlarını hızlandırdı. Aile ve sosyal politikalar bakanlığı da yeni yayınladığı ilan ile memur alımları yapacağını duyurmuştur. Sizde aşağıdaki şartlar doğrultusunda kamu memuru olma şansı yakalayabilirsiniz.

Kamu Memur Alımları


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 13 boş kadro için Zonguldak 1, Osmaniye 1, Niğde 1, Manisa 1, Kırıkkale 1, Karabük 1, Erzurum 1, Elazığ 1, Düzce
1, Bursa 1, Bitlis 1, Bartın 1 ve Ağrı 1 olmak üzere 13 avukat alımı yapacak.

ARANAN ŞARTLAR:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Avukat alımı ilanına başvuru yapacak adaylar, ÖSYM’nin 2016 yılında yaptığı KPSS Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak ve Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR:

Başvuru yapmak için adaylar, 24 kasım 2017 tarihine kadar başvurusunu yapması gerekmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Avukat alımı başvurusu www.aile.gov.tr internet sitesindeki yer alan Avukat Sınavı Başvuru ekranından elektronik ortamda son başvuru gününe kadar yapmaları gereklidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.