Bekçi İş Başvurusu Maaşları Kıyafetleri Şartları

 EGM yani emniyet genel müdürlüğünün bekçi alımları hızlandı. Mahalle, Çarşı ve sokaklarda görev alacak bekçiler için neredeyse her ay yeni ilanlar yayınlanıyor. KHK ile Emniyet çok sayıda yeni bekçi alımı yapacak. Bekçi olmak isteyenlerin aklında da hep aynı sorular yer alıyor. Bekçilik iş başvurusu nasıl yapılır? Bekçiler ne kadar maaş alır? Bekçi kıyafeti ve görev tanımı gibi sorulara buradan yanıt vermeye çalışacağız.

Bekçi İş Başvurusu


Bekçiler ilk atamalarının ardından ortalama 2 bin 800 - 2 bin 900 liradan başlayan maaşlar ile çalışmakta ve görev yeri, görev bölgesi, evli
olup olmaması, çocuğunun olup olmaması gibi durumlara göre maaşında değişiklikler olabilmektedir.

Bekçiler çarşılara ya da mahallelere sevk edilmekte olup görevi buranın düzenini sağlamaktır. Olayların olmasını engellemek, taşkınlık yapanları bölgeden uzaklaştırmak ve yeri geldiğinde hemen ilgili bölgeye polis ekiplerini çağırması gerekmektedir.

Bekçi kıyafetlerinin sivil olduğunu belirten çok sayıda kişi olduğu için sizlere bu sorunun da yanıtını veriyoruz. Bekçiler kahverengi kıyafet giymekte ve göğüslerinde bekçi arması ile dolaşmaktadır. Bekçilerde tıpkı resmi polisler gibi gerekli kıyafetleri giyerek görevlerini sürdürmektedir. Gerekli nitelikleri yerine getiren kişiler bekçi olabilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.