Belediye İş Başvurusu Personel Alımları

 Belediyede çalışmak isteyenler sizde sitemizde iş başvurusu yapabilir belediye iş olanaklarından yararlanabilirsiniz. Belediyeler çeşitli kadrolarda yıl içinde ilanlar yayınlayarak personel eksikliğini gidermektedir. Daha çok taşeron firmalar ile projelerine yol veren belediyelerde sizde iş bulabilirsiniz. İlçeler haricinde büyükşehir belediyelerinde daha çok iş olanağı bulunmaktadır.

Belediye İşçi Personel Alımları
DSİ YENİ PERSONEL ALIMLARI İŞ BAŞVURUSU BURADA

Belediye iş başvurusunda bulunabilmek için illa ki yönetici pozisyonunda olmanız gerekmemektedir. Belediyeler ihtiyaçları doğrultusunda personel alımı
yapacaklardır. Bu pozisyonlar yönetici alanında olduğu gibi işçilerden de oluşabilir. İhtiyacı olan ve belediye de bu alanda boş pozisyon olan kimseler iş başvurusunda bulunabilirler.

Belediyeler bağımsız olarak sınav yapmamaktadırlar. Yani belediyeler personel alımlarında genellikle herhangi bir yazılı sınav yapma gereksinimi duymazlar. Çoğunlukla KPSS yani Kamu Personeli Seçme Sınavına giren kişiler üzerinden bir alt sınır koyarak mülakatlar düzenlerler. KPSS için koyulan baraj puanını ve üstünü alan kimseler mülakata katılma konusunda hak kazanır.

Belediyenin personel ve işçi alımları genel olarak ihtiyaca yönelik olarak yapılmaktadır. Bir çok alanda ihtiyacı doğabilecek olan belediye buna göre duyurularını gerçekleştirecek ve açık olan pozisyonlar vb. belirlenecektir. Belediyeler, bahçe işçisi, zabıta, ustalar, park işçileri, elektrik işçileri, temizlik elemanları gibi farklı alanlarda alımlar gerçekleştirebilir.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere belediyeler personel ve işçi alımlarında yazılı sınav usulü kullanılmamaktadır. KPSS türü sınavlara girerek alınacak taban puanıyla başvurabileceğiniz gibi bu ve benzeri sınavlara girmeden de hazırladığınız özgeçmişlerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Özgeçmişiyle başvuru yapacak kişinin girmek istediği pozisyonu da açıkça belirtmesi önemlidir.

Belediyelerin internet sitelerinde sunacağınız özgeçmiş ile ilgili özel bir şablon bulunmaktadır. Bu şablona göre hazırlanmanız daha doğru olacaktır. Eğer internet sitesi kapsamında belirtilen bir şablon mevcut değilse ilk olarak ad-soyad ve iletişim bilgilerini belirttiğiniz sonrasında da eğitim ile ilgili bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak belirtiğiniz bir öz geçmiş hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız özgeçmişte dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurda başvuruda bulunacağınız pozisyon çerçevesinde kişisel beceri ve bilgilerinizi özenle belirtmeniz gerekmektedir. Hazırlanan bu özgeçmiş gerekli makamlara sunarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

4 yorum:

 1. ben nermin ozcan kahir univertesi idere ve sekreterlik fakultesi mezunuyum KPS sinavlarina girmedim ingilizce ve arapca konusuyorum bu ilana basvurmak istiyorum TC vatandasiyim ne yapmam gerekli bilgi verirmisiniz lutfen tel o5462703773

  YanıtlaSil
 2. Fatma solaklı. Hatay payasda ıkamet ediyorum. Ensdustrıyel elektronik bolumunu bıtırdım.

  YanıtlaSil
 3. Ben fatma polat.lise mezunuyum.temizlik .bolumde calisabilirim.05433742253.antalya .

  YanıtlaSil
 4. Ne olur bana donus yapin.ne is olsa yaparim.

  YanıtlaSil

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.