Belediyelere İtfaiyeci Alımları Detayları Başvuru

 Kasım ayında gerçekleşmesi planlanan 2017/2 merkezi yerleştirme duyurusundan önce adaylar 2017/2 ile itfaiye eri alımı yapılacak mı diye merak içerisindeler. Önceki merkezi yerleştirme ile itfaiye eri alımı yapılmış olup, işlemleri tamamlanmıştı.

İtfaiye Eri Alımları


Önceki KPSS 2017/1 ile bazı belediyeler bünyesine itfaiye eri alımı yaptı ve işlemleri tamamladı. Başvuru sonuçları ise geçtiğimiz aylarda netlik kazandı ve adaylar ilgili kurumlara yerleştirildi. Bu aşamadan sonra itfaiye eri olmak isteyen
adaylar 2017/2 KPSS ile alım yapılıp yapılmayacağını merak ediyorlar. Ancak bunu şimdiden söylememiz mümkün değil. Tahmin yürütmek gerekirse bazı belediyeler 2017/2 ile itfaiye eri alımı gerçekleştirecektir diyoruz.

önerilen ilan:
KAMU KURUMLARINA DESTEK PERSONELLERİ ARANIYOR

KPSS 2017/1 kapsamında lise, ön lisans ve lisans mezunu toplamda 195 itfaiye eri alımı olmuştu. KPSS 2017/2 kapsamında ise yine itfaiye eri alımı olması bekleniyor.

Lise Mezunu İtfaiye Eri Alımı Başvuru Şartları

Lise mezunu itfaiye eri alımına başvuru için İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Dalından mezun olmak veya ortaöğretim kurumlarının herhangi bir bölümünden mezun olmak gerekiri.

Ön Lisans Mezunu İtfaiye Eri Alımı

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekiyor.

Lisans Mezunu İtfaiye Eri Alımı

Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümünden mezun olmak gerekiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.