Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Memur Alımları Yapıyor, Hemen Başvuru Yap

 KPSS puanı olmadan memur alımı yapan kamu kurumu denince akla ilk gelen Dışişleri bakanlığı olmaktadır. Her ne kadar diğer aranan şartlar yüksek, memur alımı sınavları zor olsa da meslek ve diploma sahibi kişilerin en çok başvuru yaptığı kamu kurumu Dışişleri bakanlığıdır. DPB tarafından yayınlanan duyuruya göre Dışişleri bakanlığı Aday meslek memurluğu giriş sınavı düzenleyecek.

TCDD 773 PERSONEL ALIMI DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  Dışişleri bakanlığı memur alımı sınavına başvuru yapmak için KPSS puan şartı aranmayacak.

Kamu Memur Alımları
Dışişleri Bakanlığı KPSS Şartsız Memur Alımları

Aday Meslek Memurluğu, Dışişleri Bakanlığı’nın Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun çerçevesinde, Türk dış politikasının oluşturulması ve icrasında görev, yetki ve sorumluluk üstlenen ve yurtdışında temsil görevi icra eden diplomatik kariyer
memurlarıdır.

Yapılacak Giriş sınavı adayların başvuru şartlarını taşımaları durumunda 18 Kasım 2017 Tarihi ile 19 Kasım 2017 tarihleri arasında Ankara'da yapılacaktır.

KPSS ŞARTSIZ SINAVA KATILMA ŞARTLARI:

Adayların Aday Meslek Memurluğu sınavına katılabilmeleri için, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, sınavın yapılacağı yılında ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, İlgili üniversitelerin dört yıllık eğitim veren yurtiçi üniversitelerinden veya denkliği YÖK tarafından onaylanmış yurtdışı üniversitelerden mezun olmuş olmak, - 2015, 2016 veya 2017 yılları içinde yapılan Yabancı Dil Sınavı’ndan (YDS/e-YDS), sınava girilen birinci yabancı dilde (İngilizce, Fransızca veya Almanca) en az 85 puan almış olmak gerekmektedir.

DIŞİŞLERİ Bakanlığı Memur Alımı BAŞVURULARI:

Dışişleri Bakanlığı giriş sınavına başvurular 12 Ekim 2017 tarihi ile 31 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvurular sona başvuru günü en geç 18:00 a kadar Bakanlığın https://sinav.mfa.gov.tr/ adresli internet sitesi üzerinden elektronik ortamda ve adaylarca temin edilecek olan e-devlet şifresi ile yapılacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.