Haftasonu Yapabileceğiniz 6 Ek İş Fikri

 Sizde haftasonları ek iş yaparak para kazanabilirsiniz. Bu yazımızda haftasonu yapabileceğiniz 6 ek iş fikrinden söz etmek istiyoruz. Sizde bu işlerden kendinize uygun olanı seçebilir ek para kazanabilirsiniz.

Haftasonu Ek İş
KÜRDAN PAKETLEME YAPARAK EVDEN PARA KAZANMAK

Motosikletli Kurye Elemanı

Motosikletli kurye aslında çoğunlukla erkeklerin tercih ettiği ancak motosiklet ehliyeti olan herkesin yapabileceği bir iştir. Genellikle su, fastfood ya da restoranların bu konuda alımları hızla artıyor. Hafta sonları ya da hafta içleri iş sonrası yapılabilecek
bu iş saat başına kazanç sağlıyor. Çoğunlukla işyerine birebir başvuru yapılmak sureti ile işe başlanabilir.

Makale Yazarlığı

Makale yazarlığı kaleminin güçlü olduğuna inanan ek iş arayışındaki insanların kolaylıkla yapabileceği işler arasındadır. Kelime başına ücret ödeyen editörlük firmaları ayın belirli bir günü yazılan iş doğrultusunda ödeme yaparlar. Bu işe internet üzerinden birkaç araştırma yaparak başvurmak mümkündür.

Köpek Bakıcılığı

Hafta sonlarını kendilerine ayırmak isteyen kişiler köpeklerinin birileri tarafından gezdirilmesine ihtiyaç duyarlar. Eğer köpekten korkulmuyor ise eğlenilerek yapılabilecek bir iştir. Ancak genellikle yaz aylarında bu işlerden para kazanmak mümkündür. Başvuruları genellikle internet üzerinden yapılmaktadır.

Nikah Şekeri ve Davetiye Yapımı

Bu işe internetten ya da İş-kur üzerinden başvuru sağlamak mümkün. Son zamanların popüler işlerinden olan nikah şekeri ya da davetiye hazırlama işi birçok bireyin para kazandığı bir ek iş haline geldi. Hem eğlenceli hem de kolay olan bu işte adet başına para ödeniyor. Üstelik sipariş üzerine evde hazırlanılıyor ve teslim gününde hazır olanlar teslim ediliyor.

Broşür Dağıtıcılığı

Yine internet yolu ile başvuru yapılabilecek işlerden olan broşür dağıtıcılığı hafta sonu yapılabilecek ek işlerden. Özellikle yeni açılan kurumsal işletmelerin, restoranların ya da alışveriş merkezlerinin çalıştırdığı broşür dağıtıcıları saatlik olarak ücret almaktalar.

Düğün Salonlarında Garsonluk

Özellikle hafta sonları yoğun olarak gerçekleştirilen düğünler, düğün salonlarında garson ihtiyacı doğuruyor. Bahşişin de yoğun olarak döndüğü bu iş biraz yorucu olabilir. Ancak günlük 100 ile 200 TL arasında değişen ücret ve bahşişler ile oldukça iyi bir getiri sağlıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.