İKM Gardiyan Maaşları ve Görevleri Nelerdir

 Adalet bakanlığının binlerce yeni Gardiyan alımı gündemde. Sitemizde yayınladığımız Gardiyan alımlarına iş başvurusu yapabilir sizde kamuda çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Peki gardiyanların görev sorumlulukları nelerdir ve gardiyanlar ne kadar maaş alırlar. İşte soruların cevapları burada.

Gardiyanlar ne kadar maaş alır ve görevleri nelerdir


İnfaz Koruma Memuru İKM (Gardiyan) Görevleri

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde istihdam eden İnfaz Koruma Memuru İKM (Gardiyan) personelleri ceza evlerinin düzeninden sorumludur. Burada mahkumlar ile ilgilenmekte, sayımlar yapmakta, mahkumları adliyelere
götürme gibi görevler yapmaktadır. Gardiyanlar nöbetleşerek çalışmakta olup mahkumların intihar etmemesi ve cezaevinden kaçmaması için sayımlar da yapmaktadır. Peki İKM maaşları ne kadar?

İnfaz Koruma Memuru İKM (Gardiyan) Maaşları Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam eden İKM personelleri ortalama olarak 2 bin 600 TL - 2 bin 800 TL civarında maaş alabilmektedir. Tabi bu tutar kesinlikle bulunan il, cezaevinin türü, mahkum sayısı, kişinin evli olup olmaması ve çocuklu olmasına göre değişiklik göstermektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.