İnfaz Koruma Memuru Alımları Devam Ediyor

Adalet Bakanlığı İnfaz koruma memuru alımı yapacağını geçtiğimiz haftalar içerisinde yayınladığı ilan ile duyurdu. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün İnfaz Koruma Memuru kadrosu için başvuruların bitmesine kısa bir süre kaldı.Bu kapsamda Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesine 3 Bin 222 infaz koruma memuru alımı yapacak. Başvurular bakanlık tarafından belirlenen şartlarda alınmaya devam ediyor. İnfaz Koruma Memurluğuna başvurular 24 Ekim 2017 tarihine
kadar devam edecektir. Aşağıdaki şartlara uygun olan adaylar İnfaz Koruma Memurluğuna başvuru yapabilirler.

BAŞVURU ŞARTLARI

T.C. vatandaşı olmak, KPSS’den en az 70 almış olmak, en az lise mezunu olmak, erkek adaylar için askerlik görevinin yapılmış olması, kadınlardan en az 1.60 cm, erkeklerde en az 1.70 boya sahip olmak, arşiv araştırması ve güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması, kamu haklarından mahrum bulunmamak, sağlık durumunun çalışmaya uygun olması ve 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

BAŞVURULAR

Adalet Bakanlığı İnfaz koruma memuru alımı için başvuruları bakanlığın internet sitesi yada Adalet Komisyonlarına gerekli belgeler ile beraber 24 Ekim 2017 tarihine kadar yapılabilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.