İşsiz Vatandaşa Günde 54 TL Verilecek

 İŞKUR ve Hükümetin işsizler için yaptığı projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. İşsizlik rakamlarını makul seviyelere indirmek için yürütülen İş Başı Eğitim Programı gibi projeler ile işsiz olan vatandaşlara meslek öğretirken bir taraftan da işsizlere maddi destekde sağlıyor. Meslek sahibi olarak günlük para kazanmak isteyenler için İŞKUR İş Başı Eğitim Programına başvurmak isteyen adaylar için aşağıdaki duyuruyu yayınladı.

İŞKUR Destekleme Programı
önerilen ilan:
1500 KİŞİLİK BÜRO MEMURU ALIMI YAPILACAK

İŞKUR İş Başı Eğitim Programına katılabilmek için adayların; İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak, İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak, 15 yaşını tamamlamış olmak, Kuruma
kayıtlı ve işsiz olmak, Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak, Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak, Emekli olmamak.

Yukarıda belirtilen şartlara uygun olan öğrenciler ve adaylar Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen İşbaşı Eğitim Programlarına katılabilirler. Bu şartlara haiz olan adaylar programa katılmaları durumunda günlük 54 TL İŞKUR tarafından hesaplarına ödeniyor. Başvuru yapmak isteyen adaylar bulundukları illerdeki Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri ile hizmet merkezlerine başvuru yapabilecekler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.