İSVİÇRE İşçi Göçmen Alımı İş Başvurusu

 Yurtdışında kaliteli ve yüksek bir maaş ile çalışmak hepimizin hayali. Dünyada nam salmış İsviçrede yaşamak ta bir ayrıcalık. İsviçre göçmen personel alımlarına sizde başvuru yapabilir iş olanaklarından yararlanabilirsiniz. İSVİÇRE göçmen alımlarında aranan şartlara hemen aşağıda ulaşabilir sizde göçmenlik başvurusu yapıp çalışma ve oturma izni alabilirsiniz.

İSVİÇRE İşçi Göçmen Alımları
önerilen ilan:
KATAR PERSONEL ALIMLARI İŞ BAŞVURUSU

İsviçre iş imkanları bakımından farklı pozisyonlarda personel ilanları vermektedir, İnsan kaynakları hizmeti sunan aracı şirketler üzerinden ihtiyacı olan pozisyonlar için Türkiye’den bir çok insan çalışmak için İsviçre’yi tercih etmektedir. Fakat ülke yabancıların çalışması ile ilgili biraz daha hassas olduğu için, çalışmak isteyenlerin öncelikle
yapacağı işte deneyimli olması gerekliliğini belgelenmesini isteyen ülke kesinlikle kaçak çalışma yani kaçak işçiye mahal vermemektedir. İsviçre işçi hakları konusunda diğer Avrupa ülkeleri gibi çalışanların bütün belgelerinin eksiksiz olması konusunda oldukça titiz davranmaktadır.

İSVİÇRE İŞ İMKANLARI

İsviçre’ye gelen göçmenler için verilen oturma izinleri ve çalışma izinleri bir birinden tamamen farklıdır. Yabancılar için verilen 3 farklı çalışma ve oturma izni vardır. Bu izinleri detaylarına bakıldığında; C oturum izni süresiz oturma ve çalışma için verilir, B oturum izni belirli yıllar arasında göçmenlere verilen oturma ve çalışma iznidir ve sürelidir.  L oturum izni geçici süreli verilen çalışma ve oturma iznidir en fazla bir yıl olarak verilir. İsviçre iş ilanlarına başvuru yapmak isteyenler aldıkları oturma ve çalışma izni ile beraber eğitim durumunuzu bildirir belgeler ile kurumlarda yayınlanan ilanları takip ederek başvuru yapabilirsiniz.

Kişi başına düşen gelirin en yüksek olduğu ülkelerin başında gelen İsviçre refah seviyesinden dolayı en fazla çalışılmak istenen ülkeler arasındadır. Ülkeye o kadar fazla talep var ki sınır komşusu olan diğer ülkelerden günlük olarak çalışmaya gelen insanlar içinde özel bir oturum izni bile çıkartmıştır. Sizde İsviçre’de çalışmayı düşünüyorsanız ülkenin konsolosluğun bilgi alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.