Kamu Şoför Alımı İlanları

 Kamu kurumlarında şoför olmak hem kolay bir iştir hemde maaşı yüksektir. Kamuda şoför alımları yıl içinde ara ara yapılmaktadır. TBMM'de yayınladığı ilanda şoför alımı yapacağını duyurmuştur. Sizde aşağıdaki detaylarda kamu şoför alımına nasıl başvuru yapabileceğinizi inceleyebilirsiniz.

Kamuda Şoför Alımları
DSİ İŞ BAŞVURUSU MEMUR ALIMI BAŞVURULARI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı kadrolarına Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatında İlk Defa Göreve Başlayacaklar
İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda yazılı ve sözlü veya uygulama sınavıyla personel alınacaktır.

SINAV ŞEKLİ

Sınavın yazılı aşaması için, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2016-2017 yıllarında gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavlarının (KPSS) sonuçları esas alınacaktır.

Kadro unvanlarına göre KPSS'den en yüksek puan alan adaydan başlanarak duyurulan kadroların üç katı aday (son sıradaki adayla aynı puana sahip olan diğer adaylar dahil) sözlü sınava veya uygulama sınavına alınacaktır.

ARANAN ŞARTLAR

Sınava başvuruda bulunacak adayların;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları,

b) Sınav açılan kadrolar için aranan şartları taşımaları ve belirtilen KPSS puan türünden en az yetmiş puan almış olmaları,

gerekmektedir.

BAŞVURU TARİHİ, ŞEKLİ VE YERİ

Başvurular 16.10.2017 tarihinde başlayıp 30.10.2017 tarihinde sona erecektir.

Başvurular, https://www.turkiye.gov.tr/tbmm-baskanligi internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup şahsen veya posta yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Özel şartlar

En az lise ve dengi okul mezunu olmak. E veya B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.