Kamuya İş Başvurusu Yap, Bilim Sanayi Bakanlığı Memur Alımı Yapıyor

 Kamu kurumlarında çalışmak isteyenler için ilan yayınlamaya devam ediyoruz. Gerek yüksek maaş garantisi gerekse kaliteli şartlar bakımından kamu kurumları her zaman fazla iş başvurusu alan kurumlardır. Bilim sanayi ve teknoloji bakanlığı da çeşitli kadrolarda yeni memur alımı ilanı yayınlamıştır. Kamu iş başvurusu yapmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki şartlar doğrultusunda sizde şansınızı deneyebilir kamuda yüksek maaşla çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

kamu-is-basvurusu
Kamuya İş Başvurusu Yap
KPSS 50 PUAN İLE 7 BİN MEMUR ALIMI YAPILACAK, İLAN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

 NE yazık ki bir çok kamu kurumu başvuru şartlarında KPSS sınav sonucu yanında kendi düzenlediği sınavdan da geçer bir not alınmasını istemektedir. Bilim sanayi ve teknoloji bakanlığı da KPSS 70 puan almış adayları kendi düzenleyeceği sınava sokacaktır. Kurumun
sözlü sınav yapacağını da hatırlatmak isteriz.

Kurum 20 memur alımı yapıyor vebu alım kadroları 7. 8. ve 9. derecelerden olmak üzere, 2 Bilgisayar Mühendisi, 2 Endüstri Mühendisi, 3 Elektrik Elektronik Mühendisi, 2 Gemi İnşaatı Mühendisi, 2 İnşaat Mühendisi, 5 Hukuk, 1 İşletme ve 1 Uluslararası İlişkiler alanında alım yapacak.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Giriş sınavını Tek aşamada Sözlü olarak yapacak olup, Sınava girmeye hak kazanaların listesi en az 20 gün önceden Bakanlığın resmi sitesi olan www.sanayi.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Duyuruda, kimlerin sıava katılacağı, tarihi, yeri ve saati belirlenecektir.

SINAVA KATILMA ŞARTLARI:
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı alımını yapacak olduğu kadrolar içni adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, Giriş sınavnın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını doldurmamış olmak, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından 2017 puanları için, Mühendislik bölümleri mezunlarından KPSSP3, Huku bölümü mezunlarından KPSSP4, İşletme bölümü mezunlarından KPSSP24 ve Uluslararsı ilişkiler bölümünden mezun adaylar için KPSSP34 puan  türünden en az 70 puan almış olmak ve Üniversitelerin en az 4 yıllık eğitim veren fakğltelerinden ilgili bölğmlerden mezun olmuş veya bunalara denkliği olan YÖK tarafından onaylanmış Yurtiçi veya Yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak şartları aranacaktır.

SINAVA BAŞVURULAR:

Başvuru yapacak adaylar, en geç 30 Ekim 2017 tarihine kadar saat 23:59 a kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvurular, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının resmi internet sayfasından Başvuru formununnu eksiksiz doldurarak elektronik ortamda yapılacaktır. Adayların, fotoğraflarını ve mezuniyet belgelerini (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanların ayrıca diploma denklik belgesini) elektronik ortamda taratıp başvuru formuna eklemeleri zorunludur.

PTT 4250 PERSONEL MEMUR ALIMI İLANI İÇİN TIKLAYIN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.