Lise Mezunu 250 Yeni Mübaşir Alımı Yapılacak, Mübaşir İş İlanları

 Adalet Bakanlığı en az lise mezunu 250 kişilik mübaşir alımı yapacaktır. Mübaşirlik iş ilanlarını takip eden Mübaşir iş başvurusu yapmak isteyenler için flaş haber olarak duyuruyoruz. Lise mezunu adayların başvuru yapabileceği 250 mübaşir alımına KPSS 70 puan almış adaylar başvuru yapabilirler. Ayrıca adayların KPSS puan durumuna göre Adalet bakanlığı tarafından yapılan olan Yazılı ve Sözlü sınava katılacaklardır.

SADECE AKŞAMLARI EVDEN PARA KAZANDIRAN EK İŞLER İÇİN TIKLAYINIZ

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Mübaşir İş İlanları
Adalet Bakanlığı 250 Mübaşir Alımı

Adalet bakanlığı alım yapacağı müaşir kadrosu için adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayı itibari ile henüz 35 yaşını
doldurmamış olmak, 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lise mezunları için KPSSP94, Önlisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR:

Adaylar başvurularına 13 Ekim 2017 tarihinde başlayacak olup, en geç 24 Ekim 2017 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir. Buna göre başvurular,  Adana, Ankara, Bursa, Denizli, Erzurum, İstanbul, İstanbul Anadolu, Şanlıurfa Adalet Komsyonu Başkanlıklarına veya buralara gönderilmek üzere herhang br adalet komsyonu başkanlığına yapılması gerekmektedir. Ayrıca bu başvuru şekli dışında, Posta yolu ile veya diğer iletişim yolları ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.