MEB TYP İş Başvurusu Temizlik ve Bakım Onarım Elemanları Alımı Kılavuzu Yayınlandı

 Milli eğitim bakanlığı toplum yararına çalışma projesi kapsamında okullarda çalışacak temizlik elemanları ve bakım onarım personelleri alacak. İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlara sizde iş başvurusu yapabilir size en yakın okulda çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. MEB ilkokul, ortaokul ve liseler için ihtiyaç duyduğu personelleri İŞKUR üzerinde ilanlar yayınlayarak aramaktadır. Yani ikamet ettiğiniz yere yakın okullarda çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

typ-is-basvurusu
TYP İş Başvurusu Temizlik Elemanı Alımları
SOSYAL HİZMETLER 3250 PERSONEL ALIMI YAPIYOR

  Toplum yararına çalışma projesi gerek belediyeler için gerekse MEB gibi kamu kurumlarına geçici personel alımlarının sağlandığı bir projedir. Çoğunlukla
temizlik ve güvenlik işleri için TYP eleman alımları yapılmaktadır. İŞKUR bu projeler ile işsiz vatandaşlara geçici gelir imkanı sağlamaktadır.

TYP başvuru şartları ve detayları:

  • İşkur’a kayıtlı işsiz olmak,
  • 18 yaşını geçmiş olmak,
  • Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir emekli, yetim veya dul aylığı almıyor olmak,
  • Açıköğretim hariç örgün öğrenci olmamak,
  • En az ilkokul mezunu olmak,
  • TYP kapsamında işe başlayacağınız sırada herhangi bir yerden maaş almıyor olmak.

TYP’ye başvuru yapan kişilerin büyük çoğunluğu yukarıda da belirttiğimiz üzere devlet kurumlarına görevlendirirler. En çok personel ihtiyacı olan kurumlar ise okullardır. Şartları taşıyıp programa başvuru yapma aşamalarına geçebiliriz.
İŞKUR TYP ile MEB Temizlik İşçisi Başvuru Basamakları
İlk olarak iş başvurusu yapacağımız internet sitesine girmeliyiz. Bunun için https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresine girmelisiniz. Tıklayıp direk siteye girebilirsiniz.
MEB 47 BİN KİŞİ ALACAK

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.