Mübaşir Maaşları Ve Görevleri Neler

 Adalet bakanlığında yeni mübaşir alımları yapılıyor. Sitemizde de yayınlanan mübaşir alımlarına sizde iş başvurusu yapabilir kamuda çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Adliyelerin iş yükünü azaltacak bu alımlar ile yüzlerce yeni Mübaşir alımı yapılacak. Peki mübaşirler ne kadar maaş alır mübaşirlerin görevleri nelerdir. Bu sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Mübaşir Maaş ve Görevleri


önerilen ilan:
ADALET BAKANLIĞI MÜBAŞİR ALIMI İLANI İÇİN TIKLAYINIZ

Mübaşirler Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışmakta olup duruşmanın sessiz ve kurallar çerçevesinde yapılmasıyla yükümlüdür. İlerleyen dönemlerde takım elbise ile duruşmalarda bulunması beklenen mübaşirler hakimlere davalı ve davacının tüm delillerini iletmekte, davadan önce davacı ve davalı kişilere ya da ailelere salonda yapılması gereken konular
hakkında bilgi vermekte ve duruşma sırasında ayağa kalkma, oturma vb. gibi eylemlerde salondakilere el işaretleri ile bilgi vermektedir. Yine dava sonrasında dosyaları incelemek, imza attırmak, belgeleri toplamak vb. gibi görevleri bulunan mübaşirler görüldüğü kadar az sorumluluk almamaktadır. Peki mübaşir maaşları ne kadar?

MÜBAŞİR MAAŞLARI

Mübaşir maaşları bilindiği üzere internette en çok tartışılan konular arasında yer almaktadır. Yeni gelen zamlar ve yeni gelecek zam oranlarından sonra mübaşir maaşlarını da ortalama olarak 2 bin 800 TL - 2 bin 900 TL arasında olduğu düşünülebilir. Tabi mübaşirin evli olması, çocuğunun olması, derece sayısı, çalıştığı il gibi detaylar ile maaşı değişebilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.