Muhafaza Memuru Alımı İlanı Yayınladı

 Gümrük ve Ticaret bakanlığına alımı yapılacak muhafaza memurları için ilan yayınlandı. Toplamda 300 kişilik kadroda alım yapılacam muhafaza memurları için başvuru şartları belli oldu. Sizde burada muhafaza memuru iş başvurusu yapabilir gümrüklerde çalışma şansı yakalyabilirsiniz.

Gümrükler İş Başvurusu
HERKES EV SAHİBİ OLACAK, HEMEN TESLİM, ÖDEMELER 2019'DA

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Muhafaza Memuru alım ilanına başvuru şartlarını taşıyan herkes başvuru yapabilir. Buna göre adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak ve Kamu Personeli Seçme Sınavından
2016 yılı puanına ait Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranacaktır. Ayrıca adaylardan bunlar dışında Özel şartlar da aranacak!

MUHAFAZA MEMURU ÖZEL ŞARTLAR:

Muhafaza Memurluğuna başvuru yapacak adaylar, En az dört yıllık eğitim veren hukuk, siyasi bilgiler, İktisadi ve İdari bilimler, İktisat İşletme bölümlerinden mezun veya bunlara denkliği olan ve YÖK tarafından onaylanmış yurtdışı veya yurtiçi kurumlardan mezun olmuş olmak, Son başvuru tarihi itibari ile 30 yaşnından gün almamış olmak, Erkekler en az 172 cm, bayanlar ise en az 165 cm boyunda olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek her hangi bir hastalığı ve rahatsızlığı olmamak, Yurdun her yerinde görev yapabilmek şartları aranmaktadır.

KPSS SINAVINA GÖRE SINAV YAPILACAK!
Adaylar Kamu personeli seçme sınavı puan sırasına göre sınava tabii tutulacaklardır. Taban puan olarak 70 puan belirlenmiş olup, 70 puandan az olan adayların başvuruları kabul edilmeyecek. Buna göre adayların en yüksek puandan başlanmak sureti ile adaylar sıralanacak ve kadro sayısının üç katı kadar sıralamada belirlenecek ve oluşan sonuç adaylara bildirlecektir. Başvuru sonuçlarında liste de adı yer alan adaylar ise, 18 Aralık 2017 tarihi ile 08 Ocak 2017 tarihleri arasında sözlü sınava tabi tutulacaklardır.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Muhafaza memuru alımı başvuruları başladı! Adaylar başvurularını en geç 05 Kasım 2017 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı resmi internet sitesi olan  (www.gtb.gov.tr) yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurarak müracaat etmeleri, elektronik ortamda yapılan başvuruda adayların bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. Posta yolu ile veya değişik yollar ile yapılan hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.