Önümüzdeki Yıl 78 Bin Yeni Memur Alımı Yapılacak

 Daha bu yıl bitmeden önümüzdeki yıl yani 2018 yılında kaç memur alımı yapılacağı belli oldu. Açıklamalara göre 2018 yılında ortalama 78 bin kişilik yeni memur alımı yapılacak. Bu memur alımları çoğunlukla Devlet personel başkanlığı ve İŞKUR aracılığı ile yapılacak. 2018 başında Maliye bakanlığının da onaylaması ile toplamda en az 78 bin kişilik memur alımı yapılacak.

2018 Memur Alımları


önerilen ilan:
İLKOKUL MEZUNU 1500 KİŞİLİK BÜRO MEMURU ALIMI YAPILACAK

ÖNCELİK BU KURUMLARA VERİLECEK

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yaptığı duyuru ile 2018 yılında toplam 78 bin memur alımı yapılacağı belirtilirken önceliğin hangi kuruma verileceği de söylendi. Buna göre 2018 yılında alımların büyük bir bölümü Milli Eğitim Bakanlığı
ve Sağlık Bakanlığı için yapılacak. Kalan alımların ise diğer kurumlar için bölünmesi beklenmektedir.

AÇIKTAN ATAMALAR DEVAM EDECEK

Alımların büyük bir bölümü Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı için yapılacak. Geriye kalan alımlar ise açıktan atamalar ile diğer kamu kurumları için yapılacak. Peki kaç kişilik memur alımı yapılması bekleniyor.

Buna göre Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin kişilik memur alımı yapması ve Sağlık Bakanlığının da aşağı yukarı, 20 - 30 bin personel atamasını gerçekleştirmesi beklenmektedir. Geriye kalan 20 - 40 bin civarı alımın ise diğer kurumlar için yapılacağı tahmin ediliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.