ÖSYM İŞ Başvurusu Sözleşmeli Memur Alımı İlanı Yayınladı

 ÖSYM iş başvurusu yaparak KPSS puanı ile memur olmak isteyen adaylar için yeni bir ilan yayınlandı. Bugün yayınlanan ilan ile ÖSYM sözleşmeli kadroları için yeni personel alımları yapacak. Devlet personel başkanlığı tarafından yayınlanan ilan detaylarına hemen aşağıda ulaşabilir sizde iş başvurusu yapabilirsiniz.

osym-is-basvurusu
ÖSYM İş Başvurusu Memur Alımları

 ÖSYM memur alımlarında başvuru şartlarını incelediğimizde zorlu bir memur adaylığı sizi bekliyor. Kadroya göre KPSS sınav puanı yanında yabancı dil puanı da aranan personel alımı ilanına başvurmak biraz zor olacak gibi.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı bünyesine alımını yapacak olduğu 14 kişilik boş kadro ile Sözleşmeli Bilişim Personeli olarak, 3 .net Yazılım Mühendisi, 4 Java Yazılım Mühendisi, 2 Ağ ve Sistem Uzmanı, 2 veri Tabanı Yöneticisi, 3 İş Zekası uzmanı, alımı yapacak.

ALIM ŞARTLARI NELERDİR?
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı alım yapacapı kadrolar için adaylardan genel olarak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak, 4 yıllık eğitim veren fakültelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden yada bunlara denkliği olan ve YÖK tarafından onaylı yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak, iyi derecede yazılı ve sözlü igilizce bilmek, erkek daylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, Yaratıcı yenilikçi yaklaşımlara yönelik öğrenmeye açık olmak, Analitik düşüebilmek, Mevcut projelere/yazılımlara hızlı adapte olmak ve geliştirmek, güçlü iletişim ve problem çözme yeteneklerine sahip olmak şartları aranıyor.
BAŞVURULAR:
Başvuruda bulunacak olan adaylar, 23 Ekim 2017 tarihi ile 06 Kasım 2017 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, ÖSYM Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Başkanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekmektedir. Başvuru kabul edilen adaylar ÖSYM tarafından yapılacak olan sınava katılacaktır. Sınava katılabilmek için adayların KPSS puan durumuna ve Yabancı dil puan durumuna bakılarak ortalaması alınacak ve çıkan sonuca göre adaylar sınava çağırılacaktır.

MEB 47 BİN MEMUR ALIMI YAPACAK 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.