POMEM 13 Bin Polis Memuru Alımında Son Günler, Memur Alımları

 Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan Duyuruya göre 21. Dönem POMEM 13 bin kişilik kadro ile bünyesine Polis Memuru alımı gerçekleştirecek.Adaylar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak olan sınav ile belirlenecektir.

13 BİN KİŞİLİK KADRO KİMLERE VERİLECEK?

EVDEN ÇALIŞMAK İSTEYENLERE ÖZEL İŞ FİKİRLERİ BURADA

Polis Akademisi Başkanlığı 21. Dönem POMEM kapsamında bünyesine 13 bin kişilik kadro ile Polis Memuru alımı gerçekleştiriyor. Bu 13 bin kişilik kadroya sadece Önlisans ve Lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek. Ayrıca hem bay ve hem bayan alımı gerçekleştirilecek. Buna Göre Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu (10.000) erkek, (1.000) kadın, önlisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın aday olmak üzere toplam (13.000) aday asıl olarak alınacaktır. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine yukarıdaki kadrolara istinaden başvuru yapacak adaylar, sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için 30 yaşından gün almamış olmak, (31 Aralık
1988 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak, 2016 veya 2017 yıllarında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme SInavından lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 60 ve Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.

Adayların seçiminde başarı listesine göre değerlendirilecektir. Adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavının %25'i Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak Fiziki Yeterlilik Sınavının %25 i ve Mülakat Sınavının %50 sinin bir ortalaması alınarak adaylar deperlendirilecektir.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!
21. Dönem POMEM 13 bin polis alımı ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularına 25 Eylül 2017 tarihinden itibaren başlamışlardı. Buna göre başvurular en geç 06 Ekim 2017 tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular 06 Ekim 2017 tarihine kadar saat 17:00 a kadar https://sinav.pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır.

Adaylar ayrıca ön başvuru işlemini yaptıktan sonra sınav ücretinide yatırmaları şarttır. Sınav ücreti olarak 75 TL yi Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “21. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır. Sadece Halkbank şubelerinden ve ATM’lerinden başvuru ücreti yatırılabilecektir.

Adaylar ilanın kolavuzuna ulaşmak için, Önlisans Mezunları ve Lisans mezunları ön başvuru ekranları için ve daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilir ve başvurularını hemen gerçekleştirebilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınızı ve Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.